У міськвиконкомі сьогодні представили Програму розвитку пасажирського транспорту на наступні 5 років

Подібні проекти вже давно діють у розвинутих містах світу. У Полтаві наразі є лише її елементи. У цілісному ж вигляді вона передбачає наявність у місті одного головного транспортного маршруту, інші мають підвозити до нього пасажирів. Фахівці, які адаптували програму для Полтави, обіцяють, що вона не потягне за собою фінансових витрат ні для пасажирів, ні для перевізників, ані для міста.

Головним передбачається визначити 20-й маршрут, відомий полтавцям як «кільцевий». Ним курсуватимуть автобуси, чиї саме, визначить тендер, як і ті, що будуть підвозити пасажирів до головного. З'являється проблема пересадки, урегулювати яку планують шляхом єдиної платіжної системи. Розробники програми передбачають, що мешканці швидко звикнуть до пересадок, якщо не будуть окремо платити за кожну поїздку – як у метро. А ще планують зняти з головного маршруту інший транспорт, який буде працювати на під'їздах до головного. Таким чином зникнуть затори і скоротиться час на очікування транспорту. Окрім головного та під'їздних маршрутів буде піковий. Таким у Полтаві має стати електротранспорт – тролейбуси – один із найекологічніших видів транспорту. До речі, звичний для українських міст транспорт з часом, можливо, замінять на спиртовий.

У Полтаві такі екологічно чисті автобуси мають з'явитися за рік. Нова система єдиного транспортного маршруту передбачає трохи іншу організацію оплати. Проїзний квиток, який коштуватиме десь 30 гривень, можна буде придбати на місяць. Він дійсний в усіх видах громадського транспроту, не залежно від форми власності. Але ідея єдиного транспортного маршруту навряд чи сподобається приватним перевізникам – власникам маршруток: вони, за цією програмою, залишаються обабіч головного маршруту. Володимир Латиш представляє організацію, яка розробляла цей проект для Полтави, говорить, не було ще жодного міста, де впроваджувалася система єдиного маршруту, і не було проблем із приватними перевізниками.

Кошти, запевняють розробники програми, потрібні лише на створення центральної диспетчерської служби. Вона, зокрема, вибудує рейтинг якості послуг перевізників, а результати публікуватимуться у спеціальному інформаційному бюлетені.

Стрічка новин