Виставка вишивки, присвяченої Шевченку

У Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулась презентація 27-ї виставки галереї вишитих робіт, присвячених Тарасу Шевченку у проекті «Образ і слово Великого Кобзаря у вишивці». Мета проекту – творче об’єднання українців навколо образу і слова Кобзаря, що продовжує пробуджувати серця і душі українців.

- Тарас зі свічкою – мій улюблений портрет з усіх, тому що таїнство цієї ночі зі свічкою, сум в очах, оце написання. Мені здається, він там найзаповітніші слова пише.

77 вишивальниць та 1 вишивальник, 54 тисячі метрів нитки та 4,5 мільйона хрестиків. Так можна охарактеризувати виставку, присвячену Тарасу Шевченку «Образ і слово Великого Кобзаря у вишиванці». Більшість робіт виконані за схемами, розробленими заслуженим майстром народної творчості Григорієм Кисілем. 

Катерина Калініченко, майстриня, куратор виставки 

- Звернувся до мене листом з проханням зорганізувати вишивальниць і втілити в життя його 4-й альбом української вишивки, і ми зорганізувалися. На жаль, 2 січня раптово перестало битись серце Григорія Олексійовича. Тому ми вже виконували, як заповітну його мрію.

Близько року експозиція мандрує Україною і вже побувала в різних куточках країни. Майже наприкінці маршруту виставка повернулась на малу Батьківщину. А презентація відбулась в Полтавському Університеті економіки і торгівлі.

Олексій Нестуля, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі 

- Університет давно став центром національно-культурного життя не лише Полтави, а й України. Привернути увагу до тих супер актуальних питань, які підіймав Великий Кобзар, і є головною метою цієї виставки. Я вдячний її організаторам, що вони погодились приїхати саме до нас. Я вдячний тим, хто працював у проекті і продовжує працювати.

Організували виставку слухачам університету третього віку, який успішно функціонує на базі Полтавського університету економіки і торгівлі. 

Світлана Нестуля, доцент Полтавського університету економіки і торгівлі

- Це об’єднання праць дуже багатьох людей. Це бажання поділитися зі всіма іншими, щоби люди побачили, що є такі волонтери, що є такі люди, які живуть ось цими прекрасними ідеями. Ідеями свободи, ідеями добра, ідеями незалежності, ідеями нашої любої країни. Тому, ми щедро даруємо це нашим слухачам третього віку.

Переглянувши виставку, присутні поділились враженнями. 

Валентина Михайлова, слухачка Університету третього віку 

- Я дуже рада цьому всьому, що я на цій виставці сьогодні присутня. Дуже велика подяка організаторам, нашому ректору Олексію Олексійовичу Нестулі, організатору цієї виставки Нестулі Світлані Іванівні.

Після Полтави виставка відвідає ще декілька міст, після чого її дарунком передадуть на Чернечу гору в Каневі. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію