Дитячий садочок чи багатоповерхівка?

 Майже рік мешканці мікрорайону Алмазний намагаються відстояти дитячий садочок, що знаходиться по вул. Гната Хоткевича, 9, та не дають збудувати на його місці новеньку багатоповерхівку. Чи підтримали позицію людей депутати, знає Анна Ружін. 

Пластикові вікна, але полущені стіни та захаращена територія. Такий вигляд має дитячий садочок, що по вул.Гната Хоткевича, 9. Наразі він не діє, діти до нього не ходять. Але відбудовувати приміщення найближчим часом не планують. За словами мешканців, на місці дитячого садочка хочуть звести багатоповерхівку. 

Олена Андросова, представник ініціативної групи 

- Мешканці виступають проти. Як тільки ми дізналися, провели збори, то буквально за 2 доби ми зібрали більше, ніж 1,5 тисячі підписів. Це підписи мешканців будинків, які стоять поруч, і підписи батьків дітей, які ходять у садочки, що розташовані поруч. 

Через дорогу – ще один дитячий садочок, але він переповнений. І малечі не вистачає місця.

Олена Андросова, представник ініціативної групи 

- У нас не вистачає місць. Є 2 садочки поруч, але вони просто переповнені. Дітки сплять на двоповерхових ліжках. Уже не приймають в групи. 30-32 дитини. Ніде гратися, адже маленькі приміщення. У той час, як отака будівля, яка пристосована та відповідає усім нормам для дитячого садочку - приміщення, як вона простоює і приходить в занепад. 

Війна з забудовником триває уже понад рік. Збирали не одну комісію. І ось вчергове ініціативна група – у стінах міської ради. Люди проти будівництва, адже, за їх версією, воно неможливе.

Олена Андросова, представник ініціативної групи 

- Колектор у нас зруйнований майже на 90%, у нашому будинку по Великотирнівській, 20 – підтоплення. Через це тріснула фасадна стіна. Будівництво багатоповерхівки не можливе взагалі! Там взагалі не пристосовані комунікації. Весь квартал опиниться у катастрофічному стані. Це старий район і будувати не можна.

Представники організації «Полтаватрансбуд» готові йти на контакт. 

Сергій Калінін, заступник генерального директора «Полтаватрансбуд»

- Що з ним робити далі, який проект реалізувати на тій території – ми ще не знаємо. На сьогодні там занедбаний дитячий садочок. Ми написали листа, бо зараз хочемо вступити у офіційний діалог з мешканцями навколишніх будинків, оскільки на сьогодні дуже багато псевдоактивістів, які маніпулюють думками людей і нашою думкою.

Що будувати на даній земельній території, ще не вирішили. Але хочуть ситуацію вирішити мирним шляхом.

Сергій Калінін, заступник генерального директора «Полтаватрансбуд» 

- На сьогодні ми не наполягаємо ні на якому проекті. Ми хочемо відкритого діалогу напряму з мешканцями. Зараз змінилися норми, і дитячих садків дійсно не вистачає. І на перших поверхах можливі дитячі садочки. 

Депутати підтримали позицію людей. Кожна з фракцій висловила, чим аргументує своє рішення. 

Дмитро Сенчакович, депутат Полтавської міської ради

- Я особисто також не підтримую ініціативу будівництва будинку на місці дитячого садочку. За моєю інформацією, навіть зверталися інвестори, які готові викупити той дитячий садочок в тому стані, який він є. Хочуть зробити приватний дитячий садочок. 

Під час засідання міської комісії з містобудування та архітектури обіцяли провести громадські слухання з цього питання, але коли вони будуть і чи будуть взагалі - невідомо. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію