У Полтаві відроджували писанкарство стародавнім методом

Студенти Української Академії Лідерства започаткували фестиваль «Полтавська писаночка». Його головне завдання – нагадати полтавцям традиції предків підготовки до Великодня.

Під ось такі народні українські пісні студенти Української Академії Лідерства вчили полтавців розписувати писанки за стародавньою технологією.

- У нас є писачок. Ми беремо трошки свічки, відламуємо або відрізаємо. Кладем всередину. Потім гріємо на вогні. Воно плавиться, і потім вже ми можем малювати на яйці. Коли ми будемо змінювати колір самого яйця, колір, яким ми писали, також буде змінюватись.

У рамках фестивалю «Полтавська писаночка» майстер-класи з автентичного писанкарства проходять у різних куточках Полтави. Організатори ж – добрі знавці історії та символіки крашанок. За їх словами, з давніх-давен писанки були оберегами, кожна з них мала певний сенс та призначення. 

Христина Марчак, студентка Української Академії Лідерства 

- Кожен регіон України має свої якісь візерунки, і вони дуже відрізняються. Якщо говорити про гуцульську писанку, то там такі дрібні візерунки, там переважають чорні, помаранчеві та червоні мотиви. Якщо ж говорити про полтавську писанку, то тут більш такі великі пишні квіти. Колись в українських хатах брали писанку, клали щось всередину. Дзеленкотіли і вона відлякувала злих духів. 

Також, за словами студентів Української Академії Лідерства, традиція писати писанки існує більше 8 тисяч років. Як і з будь-якими іншими  символічними святковими атрибутами, з ними пов'язана величезна кількість вірувань і легенд. 

Катерина Босяченко, студентка Української Академії Лідерства 

- Зло сидить закуте ланцюгами, і кожен Великдень, коли ми малюємо писанку, ми знову цьому злу не даємо виходити. А якщо ми перестанемо малювати писанки, то вони вийде із своїх кайданів і вилізе назовні.

Малечу ж, яка розмальовувала писанки, поки що не цікавить символіка та історія про те, як наші предки готувались до Великодня. Для них це гарна нагода розважитись та помалювати. 

Катерина, відвідала фестиваль 

- Я буду малювати рибки і лінії.

- А які кольори обереш?

- Я, напевно, оберу синьо-чорний.

Анна Михайленко, відвідала фестиваль 

- Тобі подобається?

- Так. 

- Ти любиш малювати?

- Так.

Також на фестивалі «Полтавська писаночка» всі бажаючі мали змогу разом розмалювати загальну велику крашанку. Триватиме він до 24 квітня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію