«Нове покоління»

Так назвали обласний огляд-конкурс художньої самодіяльності серед учнів закладів професійно-технічної освіти. Пройшов він у Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді. Організатор: Департамент освіти і науки Полтавської облдержадміністрації та ОЦЕВУМ. Учасники співали, танцювали та декламували вірші. 

- Будемо радіти, будем танцювати, буде розквітати Україна-мати...

Так починається обласний огляд-конкурс художньої самодіяльності серед учнів закладів професійної освіти. Наступним на сцену виходить Арсен Кривенко із Кобеляк. Хлопець сьогодні декламує власний вірші. 

- Дурман з квітів у легкім вальсі, 

  Все розквітає, гойдає-гойдає-гойдає.

  Голубки плекають весняну пісню в тім гойданні...

Учасник ділиться: написав вірш за два дні. Говорить: до конкурсів звик, постійно бере в них участь.

Арсен Кривенко, учасник в номінації «Декламація»

- Зовсім нещодавно був конкурс читців «Тарасовими шляхами», я зайняв перше місце як по області, так і по району.

Наступним номером стала пісня від вокального ансамблю. Вони виконали композицію із репертуару Міли Нітіч «Парами». 

- Парами,парами, тай через вогонь,

  Парами, парами, матінко боронь. 

  Чарами, чарами папороті цвіт,

  Мало, ой, мало ще дівчинонці літ.

Солістка Вікторія Петренко говорить: співає з дитинства, з дівчатами створили колектив близько двох років тому. Дівчина ділиться: співають здебільшого народні пісні. Утім інколи виконують і естрадні, так, як сьогодні. 

Вікторія Петренко, учасниця в номінації «Вокал»

- Це пісня про кохання, про юність, репертуару Міли Нітіч. Якось надихає вона нас, у нас гарно це виходить. У мене голос український, а взагалі, дівчата в нас є, які більш сучасні, що співають більш сучасними голосами.

За словами членів журі, виступи учасників оцінюються за 30-бальною шкалою. Огляд-конкурс цього року вперше за всю історію проводився у два етапи: 1 – відбірковий, 2 – обласний. В останньому взяли участь понад 250 учнів. 

Ірина Синягівська, координатор конкурсу

- Перший етап проходив у формі відеовідборів. Тобто члени журі збиралися, дивилися, відеоогляд був. Зараз до нас приїхали з усієї області. Це 20 закладів професійно-технічної освіти і будуть проявляти свої таланти.

Показати свою майстерність, учасники могли у 5 номінаціях: вокальний, хореографічний, оригінальний, інструментальний жанри та малі театральні форми. Конкурс-огляд тривав майже 3 години, а глядачі побачили понад 70 номерів. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію