Чому Зеленському буде важко "ламати" систему, пояснила експерт

Чому Зеленському буде важко "ламати" систему, пояснила експерт

Переконлива перемога Володимира Зеленського у другому турі президентських виборів засвідчує підтримку його народом. Однак йому самому буде вкрай важко зламати стару систему, що панувала в країні десятиліттями.

Про це Укрінформу сказала експерт берлінського Фонду науки та політики (SWP) Сюзен Стюарт.

"Малоймовірно, що йому вдасться "зламати" систему, як він стверджував, що зробить, під час дебатів з Порошенком", - каже Сзен Стюарт.

Вона вказує на те, що, з одного боку, олігархічний режим сам по собі є міцно встановленим, але й сам Володимир Зеленський досі був його частиною, працюючи з олігархом Ігорем Коломойським.

Експерт звертає увагу також на те, що Володимир Зеленський створив політичну партію, засновану переважно на особистості (свої власній), а не на принципах. До того ж він до цього часу не стикався безпосередньо з іншими моделями управління (окрім керування своїм проектом).

Незважаючи на зроблені коментарі Зеленського, дуже важко сказати, якою саме буде його програма, вважає Стюарт. Адже Зеленський зібрав "еклектичну суміш експертів і радників". І те, що він казав раніше, вказує на певні теми, що розглядаються як найактуальніші (боротьба з корупцією, ситуація на Донбасі, проблеми інвесторів тощо), але не на те, як він має намір їх вирішувати.

Але Володимир Зеленський має очевидний мандат на управління від українського народу, тому всім просто доведеться почекати і побачити, як він усього до цього досягне, підсумувала експерт.

Стрічка новин