Другий тур виборів на Полтавщині пройшов без суттєвих порушень законодавства

Другий тур виборів на Полтавщині пройшов без суттєвих порушень законодавства

Протягом дня виборів від початку роботи виборчих дільниць до поліції надійшло 57 повідомлень про ймовірні порушення.

Нині вже розглянули 30 звернень. За підсумками перевірок, склали 2 адміністративні протоколи, в інших повідомленнях поліція не виявила ознак правопорушень.

За інформацією начальника поліції Полтавщини Андрія Замахіна, правопорушення були задокументовані у Лубнах та в Кременчуці. Так, у Лубнах склали протокол відносно члена виборчої комісії за перебування у приміщенні в нетверезому стані ( ст. 179 КУпАП). А в Кременчуці –  відносно спостерігача, на бейджику якого виявили приховану агітацію за одного з кандидатів у Президенти. 

За даними Ситуаційного центру поліції Полтавщини, серед найбільш поширених випадків, які були зареєстровані на виборчих дільниць протягом 21 квітня, були наступні:

15  –  відсутність, присутність або некоректне внесення даних у списки виборців; 

16 – агітація (біл-борди, усна агітація); 6 –  неприбуття комісії ДВК зі скринькою для голосування вдома;  

1 – члени ДВК не роз’яснили як проголосувати на дому; 1 – фото фіксація бюлетенів (порушення попереджено на місці) 1 – не надходження запрошення на вибори; 1 – спроба проголосувати без паспорту, за іншим документом (на місці роз’яснено норми чинного законодавства, які визначають перелік документів для здійснення волевиявлення);

2 – скарга на неправомірні дії членів ДВК; 1 – відсутність на ДВК спостерігачів; 2 – конфлікт на ДВК; 2 – недостовірна інформація про кандидата в президенти на стенді ДВК; 9 – інші інформації.

Очільник поліції області наголосив, що в цілому ІІ тур виборів на Полтавщині (порівняно з першим етапом) минув без суттєвих порушень – не зареєстровано жодного кримінального правопорушення, пов’язаного з виборчим процесом. А переважна більшість ситуацій, на які реагувала поліція, були урегульовані на місці і не потребували правових заходів впливу. Після закриття виборчих дільниць і до завершення інших етапів виборчого процесу поліція продовжує працювати у посиленому режимі.

Стрічка новин