За кого проголосували українці за кордоном

За кого проголосували українці за кордоном

21 квітня пройшов другий тур виборів президента України, на яких змагалися Петро Порошенко і Володимир Зеленський. Українці, що живуть за кордоном, мали змогу віддати свій голос на 101 дільниці у 72 країнах світу.

Загальна кількість українських виборців за кордоном становить понад 410 тисяч осіб. Найбільші дільниці розташовані у Сполучених Штатах Америки, Німеччині, Молдові та Польщі. Загалом підраховано 100% голосів за кордоном. Так, у межах закордонного виборчого округу на президентських виборах в Україні переміг чинний глава держави Петро Порошенко. Українці у світі віддали за нього 54,73% голосів. За Зеленського, відповідно, – 43,78%.

99 дільниць створили при посольствах і консульствах України, ще дві – при військових частинах, дислокованих за межами України – у Демократичній Республіці Конго та Косово, пише 24 канал.

Жодної дільниці немає на території Росії. Тому, українці, які постійно проживають на території країни-агресора, можуть проголосувати у посольствах України у Казахстані, Грузії та Фінляндії. На жаль, свої голоси на президентських виборах не змогли віддати і полонені українські моряки та політичні в'язні, яких незаконно утримують в Росії.

Перша закордонна дільниця на виборах президента України відкрилася у містечку Канберра – столиці Австралії. Останньою закрилася дільниця в американському Сан-Франциско.

За кого голосували українці за кордоном: дані 100% опрацьованих бюлетенів:

Стрічка новин