У Чутівському районі відновлять міст через річку Свинківку

У Чутівському районі відновлять міст через річку Свинківку

Якщо міст впаде – село роз’єднається. Іншого шляху сполучення там немає. Ремонт мосту займе близько 3 місяців.

Директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан ініціював ремонт мосту через річку Свинківку у Флорівці. Цією спорудою не займалися більше 30 років, йдеться на сайті Полтавської ОДА.

Село Флорівка Чутівського району розташоване на березі річки Свинківки. Міст тут побудували ще за радянських часів "господарським" методом – без будь-якої документації, просто вбили металеві труби й заасфальтували. Він невеликий: ширина близько 6 м, довжина – 12 м, і вже значно просідає. Відповідно до проведеної перевірки міст в аварійному стані. Флорівка знаходиться біля Петрівки, де розташований перезавантажний пункт добрив. Відповідно багато вантажівок і великий потік транспорту, який майже знищив міст.

Проектувальники пропонують оптимальний варіант для невеликих річок – відновлення за прикладом "трубних мостів". В їх основі – гофровані труби. Такий міст досить надійний і водночас його створення – найекономніший серед інших варіантів. Ремонт проведуть на засадах співфінансування.

За словами Тимофія Голбана, ремонт мосту відкладати не можна:

"Якщо міст впаде – село роз’єднається. Іншого шляху сполучення там немає. Крім того, через нього лежить дорога до Полтави. Затягувати не можна. Плануємо цього року почати роботи. За нашими підрахунками, це займе близько 3 місяців". 

На час ремонту там мають облаштувати тимчасову об’їзну дорогу.

Стрічка новин