Сьогодні - Вербна неділя

Сьогодні - Вербна неділя

Цього дня заведено освячувати гілки верби, молитися та сповіщати ближніх про наближення великого світлого свята – Великодня.

Історія і дата святкування. Дата цього свята, як правило, змінюється в залежності від Великого посту. Православ'я зустрічає торжество в кожну 6-ту неділю Великого посту.

Перш ніж іти до церкви освячувати гілочки верби, ви повинні дізнатися історію свята та його традиції. Вербна неділя асоціюється у православних християн зі входом Господа до Єрусалиму напередодні того, як він був розп'ятий і переніс тяжкі страждання.

У нас у країні замість пальмових гілочок, якими захоплений натовп вітав Месію при вході Господа до головного міста єврейського народу, використовують вербові гілки. У наших широтах справжню пальму не купиш, тому українці кроплять святою водою гілки верби. Звідси й назва свята - Вербна неділя.

З огляду на наш клімат, гілочки з пухнастими бруньками здавна прийнято вважати символами відродження та надії у всіх починаннях. У цей день важливо не тільки їх освячувати, говорити привітання один одному зі святом, а й не забувати про молитви. Думайте про вічне, готуйтеся до самого великого свята під час посту. На Великдень кожен християнин повинен прийти до церкви очищеним: з чистою душею і помислами. І допоможуть вам у цьому молитви, покаяння, сповідь і прощення колишніх образ.

Вербна неділя: чого не можна робити, а що потрібно зробити

Після освяти гілочок верби у церкві, принесіть їх додому та розкладіть по всьому будинку. Важливо, щоб у кожній кімнаті та біля ікон були гілки верби. Їх можна класти навіть в узголів'я ліжка. Найкраще, вважається в народі, розставити їх по пучку всюди в оселі.

Вважається, що старі гілки варто спалювати, бо вони вбирають в себе всю негативну енергію. І викидати їх просто так не варто. Найкраще спалити та розставити нові гілочки, щоб удома панували любов та благодать. А господарі були здоровими й багатими. А ще вони будуть оберігати будинок від усього поганого: від граду, пожежі, повені. Сильний сніг, дощ із градом, гроза з блискавкою або інші мінливості погоди оминатимуть вашу оселю.

Зустрічати свято прийнято тільки в колі рідних і близьких людей, не влаштовуючи гучного застілля. Адже, незважаючи на те, що православні відзначають свято, - це ще час посту. Найкраще, щоб на столі в цей день були горіхи з тіста та пісне печиво. Але риба в цей день і червоне вино дозволяється. Печиво з горіхами їдять не тільки домочадці. Їх дають навіть домашнім тваринам, щоб вони були плідними і сильними.

А ось прибирати в оселі та працювати категорично заборонено. Не можна шити, прати, мити вікна, вишивати, дрелити, свердлити, мити підлогу тощо. У цей день не потрібно займатися фізичною працею і перейматися хатніми справами. Не забувайте і про те, що не варто сваритися й лихословити.

Народні звичаї, повір'я, прикмети. Із давніх-давен в українців існує наступний звичай у Вербну неділю. У цей день після освячення верби в церкві потрібно взяти гілочки та легенько побити ними своїх дітей, можна й один одного, а також худобу, примовляючи при цьому: "Не я б'ю - верба б'є, за тиждень - Великдень, недалечко червоне яєчко!".

Можна також сказати наступні слова: "Будь великий, як верба, а здоровий, як вода, ще й багатий та щедрий, як наша плодюча земля!".

Стрічка новин