Різні сорти зернових – досягнення селекціонерів

Таку виставку презентували у рамках міжнародної науково-практичної конференції. Вона присвячена 90-річчю з Дня народження генетика, селекціонера, професора Миколи Чекаліна. Провели її у стінах аграрної академії.

- Різноманіття видів Triticum Aegilops, які є однією з складових нашої колекції зернових культур відділу «пшениці». Ми займаємся ще збереженням генофонду на території України. І ми є дублетним сховищем національного сховища України.

Таке різноманіття зразків представлена на виставці Устимівської дослідної станції. У своїй колекції мають понад 30 тисяч зразків. Тара - це пляшки та сучасні фольгові пакети. Так захищають від несприятливих умов. 

Олег Тригуб, учений секретар Устимівської дослідної станції рослинництва 

- Більшість із наших науковців є випускниками цієї славної установи. Наша установа працює над збереженням та накопиченням, вивченням генофонду для сьогоднішнього і майбутнього поколінь.

Не менш вагомий внесок у розвиток селекції зробив і науковець Микола Чекалін. Він не один рік пропрацював у аграрній академії. Встиг побувати і директором Устимівської дослідної станції. Чоловік є автором унікальних сортів гороху без листочків. 

Володимир Тищенко, завідуючий кафедри селекції та генетики ПДАА, керівник селекційного центру 

- З яким я пропрацював майже 40 років, який відомий майже всій агрономічній науці своїми теоретичними розробками в області зернобобових та круп'яних. Микола Михайлович Чекалін, він особисто для мене дуже поважна людина, бо я був його дипломником у свій час.

Володимр Тищенко говорить: разом з Чекаліним планували вивести нові сорти, які будуть адаптовані до умов середовища. 

Справу відомого біолога, селекціонера продовжує його внучка Марія Баташова. Вона теж працює в академії та не забуває про внесок свого дідуся в науку. 

Марія Баташова, кандидат біологічних наук, доцент кафедри селекції ПДАА

- Він багато років працював в ПДАА на посаді завідувача кафедри селекції, насінництва та генетики. Був професором цієї кафедри. Він вів велику наукову роботу із селекції та генетики пшениці, гороху, проса. Саме він розпочав в 1970 році лабораторію селекції озимої пшениці.

На конференцію завітали науковці з різних країн, які були особисто знайомі, дружили та працювали з Миколою Чекаліним.

Стрічка новин