У художньому музеї імені Ярошенка відбулася виставка карикатур «Карлюка»

А також провели майстер-клас для дітей з інвалідністю, аби малеча вчилася бачити прекрасне у мистецтві. Організатори кажуть: подібні заходи планують проводити регулярно.

Полтавка Лариса зі своєю донькою прийшли на виставку карикатур. Жінка каже: на подібні заходи ходять постійно, бо для них це – актуально та важливо. 

Лариса, відвідувачка виставки

- Нам дуже подобається захід. Нам все подобається. Тому що для наших діток це розвиток. Їм приділяють якусь увагу. Їм цікаво.

Мета виставки – соціалізація дітей з інвалідністю. Провели також і майстер-клас, на яких діти могли намалювати карикатури. Фахівці кажуть – це допоможе їм відчути себе повноправними членами суспільства.

Ірина Шишацька, соціальний педагог міського центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю

- За рік в нашому центрі отримують реабілітаційні послуги приблизно 500. Але діти, які систематично відвідують групи, – близько ста діток.

Організатори вважають, що мистецтво карикатури – це той самий засіб, який допоможе інтегрувати людей з інвалідністю. Тому й створили цей проект «Я такий, як і ви».  

Михайло Шлафер, організатор міжнародної виставки карикатур «Карлюка»

- Карикатура – це своєрідна сміхотерапія, яка допоможе з легкістю прилучитися до мистецтва, прилучитися до  суспільства.

Людмила хвалить виставку. Прийшла заради внука. Вони – переселенці з Донецька. Ділиться, що в рідному місті таких заходів не відвідували, бо їх не було. 

Людмила, відвідувачка виставки

- Діти повинні знайомитися. Хоч вони й особливі діти, але вони повинні знайомитися. Серед них є дуже багато дітей, які вміють гарно малювати.

Виставку відвідало близько 15-ти вихованців. Такі заходи планують проводити регулярно упродовж року.

Стрічка новин