Майже місяць в темряві

Більше трьохсот полтавців 24 дні знаходяться без світла. У восьми будинках по вулиці Небесної Сотні немає електроенергії. Нагадаємо, помешкання отримують його від Полтавського заводу хлібопродуктів. За борги підприємство відрізали від електрики. Аби привернути увагу до проблеми, полтавці другу добу перекривають дорогу.

- Без світла ми вже з 26 числа, ото ми й ходимо, тому що безлад повний.

24 дні ці люди живуть без світла. Їхні помешкання отримують електроенергію від Полтавського комбінату хлібопродуктів, який через боги відрізали від електрики. За місяць у полтавців увірвався терпець. Вони другу добу перекривають дорогу. 

Анастасія Павлова, полтавка 

- Ми вимагаємо аварійного підключення світла. Діти, старики у нас, близько 15 лежачих пенсіонерів. У нас дві людини після інсульту. Діти не вчать уроки, просто в апатії люди знаходяться жорсткій.

Без електроенергії мешканцям доводиться виживати у власних квартирах. 

Артем та Марія Дроботи, полтавці

- Холодильник не працює, пральна машинка не працює, вже не говорячи про телевізори, мобільні телефони заряджати і все інше, про такі елементарні засоби, які використовуємо кожного дня. Навіть просто холодильник, нам немає, де харчі зберігати. Кожного дня потрібно нам ходити щось купувати, тому що їжа псується, з дитиною маленькою іншого виходу немає.

Полтавці скаржаться на бездіяльність влади. Натомість керівництво запевняє - роблять все необхідне, навіть більше. Заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко зазначив: з першого дня відключення світла ведуться роботи щодо його відновлення. 

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ

- Спочатку ми вели перемовини с КХП. Буквально через три дні цих всіх розмов ми зрозуміли, що КХП не в стані виконати ці зобов’язання. Тому наше комунальне підприємство, ЖЕО №2, яке обслуговує ці будинки, звернулось до «Обленерго» за технічними умовами.

На замовлення ЖЕО №2 «Обленерго» виготовило проекти на підключення будинків до електромережі та почали підключення.  

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ

- На 79 а кабель монтують, монтують туди далі. Далі наша підрядна організація повинна змонтувати всі лічильники, провести в кожну квартиру ці кабелі. І тоді «Обленерго» прийде, опломбує ці лічильники. Мешканці повинні підписати договори з «Обленерго», і тоді в них буде світло.

Роботи по підключенню будинків профінансують з міського бюджету, а це – близько 90 тисяч гривень. Завершити їх планують вже наступного тижня. Далі все залежитиме від мешканців.

Стрічка новин