У селі Василівка люди – проти складу з отрутохімікатами

Тут триває боротьба вже понад місяць. І ось сьогодні, 18 квітня, нарешті, представники аграрної фірми вийшли до людей. Чим закінчилась ця зустріч, знає Юлія Хаврель.

Біля приміщення ангару, що у селі Василівка Кобеляцького району, збираються люди. За їх словами, тут представники агропромислового комплексу планують зберігати хімікати. На пікет селян вони не зважають - продовжують будівельні роботи. 

Олександр Голяник, мешканець с.Василівка 

- Оце все, що на село дме, оцим туманом, то всі ці випари будуть йти на село. Як вони кажуть, що це безпечно. Так, закрита каністра «не воня». Але якщо ви хоть раз відкрили каністру і налили з неї 200 грам, то вже сухою ви каністру не закриєте. Від вживаних каністр, взагалі страшні випари.

Олена Кулик, мешканка с.Василівка 

- Одна моя дитина ходить ось навпроти в дитячий садочок, друга моя дитина ходить в школу, теж напроти хімскладу. Ми всі проти хімскладу, щоб наші діти цим дихали.

Діалогу ж між представниками агрофірми та селянами досі не було. 

Вікторія Кириленко, мешканка с.Василівка 

- Ніхто до нас не їде і не хочуть нас ніхто слухати. Вже обгородили. Воно ж було не обгороджено тут.

У ситуацію втрутився народний депутат України Артем Вітко. Біля воріт він встановив свою мобільну громадську приймальню. Чим перегородив в'їзд та виїзд на територію складу. 

Артем Вітко, народний депутат України 

- Сьогодні ми бачимо, що коли не спілкуються з людьми ось така ситуація складається. До мене сьогодні вночі поступила інформація від людей, що попри того, що немає документів на розміщення тут отрутохімікатів, завезли дуже серйозні отруйні речовини.

Після приїзду Артема Вітка представник агропромислового комплексу на зустріч все ж таки приїхав. Дискусія виявилась жвавою.

Далі Васильчани разом з представниками агрофірми та нардепом перевірили ангар. Всередині жодних хімікатів та добрив - не виявили.

Анатолій Таранушич, заст. генерального директора товариства агрофірми «Добробут»

- Ми плануєм тут зберігати засоби захисту рослин третьої категорії. Спеціалісти розуміють що це таке. Відповідна градація цих категорій існує. Це не найагресивніший, не найактивніший, не те, що люди думають, що буде таке, що забруднить територію, воду, дихать їм не дасть і таке інше.

Після гострих суперечок і переговорів сторонам все ж таки вдалося знайти компроміс.

Представники громади, народний обранець Артем Вітко та  працівники агрофірми прийняли рішення про створення ініціативної групи. Тепер всі дії, які стосуються цього горе-складу, погоджуватимуть спільно з людьми.

Сергій Горденко, представник ініціативної групи мешканців с. Василівка 

- Ура, нарешті нас почули, до нас приїхали, нарешті з людьми поговорили, все пояснили і поки що ситуація трішечки прояснилася , але все одно вона буде переноситись на трішки пізніше, але люди трішечки заспокоїлись.

Стрічка новин