Дбали, але втратили

Під час пожежі в ніч із 15 на 16 квітня Собор Паризької Богоматері у Парижі зазнав суттєвих пошкоджень, втім, дещо вдалося вбергти. У Полтаві ж – інше ставлення до деяких пам'яток історії та архітектури місцевого значення. Їх не зберігають, а навіть руйнують. Мова – про Будинок Бахмутського, що по вулиці Пилипа Орлика. 

В ефірі нашого телеканалу місяць тому вийшов сюжет про будинок Бахмутського – будівлю у мавританському стилі. Фасад перекрили новою спорудою, яка не має відношення до пам'ятки, а гранітні стовпчики вирвали та кинули поблизу. Чи був на це дозвіл, і хто його надав МР та «Полтавагаз», нам не відповіли тоді. Тож ми направили інформаційні запити.

Відповідно до рішення одинадцятої сесії Полтавської міської ради народних депутатів двадцять першоrо скликання від 17.01.1992 року «Про надання статусу пам'ятників історії та архітектури місцевого значення», будівля за адресою: вул. Пилипа Орлика (Паризької Комуни), 15, м. Полтава є пам'яткою історії та архітектури місцевого значення.

Звернень до управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради від ПАТ «Полтавагаз» щодо проведення робіт у центральній комплексній охоронній зоні пам'ятки місцевого значення не надходило. Розділом VIII «Відповідальність за порушення законодавства про охорону культурної спадщини» Закону України «Про охорону культурної спадщини» (зі внесеними змінами) визначена процедура притягнення до відповідальності за порушення пам'яткоохоронного законодавства. 

«Полтавагаз» же відмовив у наданні інформації навіть після запиту.

Розпорядник має право відмовити в задоволені запиту у випадку не дотримання вимог до запиту. Оскільки запит не містить реквізитів визначених законодавцем, як обов'язкові, вимушені відмовити у його задоволенні. 

Хоча запити від телеканалу оформлюють на спеціальних стандартних бланках, які містять всі дані. 

Ми вирішили звернутися до юриста, щоб переконатися, наскільки дії організації правомірні.

Маргарита Семено, юрист 

- Розпорядник інформації неправомірно відмовив у ненаданні запитуваної інформації. Оскільки суть питання, а також інформація, яку виклав телеканал в цьому інформаційному запиті, чітка та логічна. Це дає можливість розпоряднику інформації зрозуміти його суть, а також надати належну відповідь на конкретні питання, які зазначені в цьому інформаційному запиті.

Стрічка новин