Всередині квітня 2013 почалася війна на Сході

Тоді сформувалася так звана Небесна Сотня. У списку героїв є і 5 полтавців. Одним з перших загиблих, який до неї потрапив, став Володимир Рибак. У Києві відбувся брифінг, присвячений його пам'яті. Нагадаємо, 5 років тому депутат Горлівської міськради Володимир Рибак віддав своє життя за спробу відстояти український прапор. Тоді державні будівлі в Горлівці захоплювали бойовики. Герой прийшов один, щоб зняти прапор угрупування ДНР. За цей відчайдушний вчинок його викрали, катували і безжально вбили. Про одного з перших чоловіків, який віддав своє життя за Україну, дивіться далі у сюжеті Ольги Соломахи.

Це останнє інтерв'ю героя України, депутата Горлівської міськради – Володимира Рибака. Він був принциповим та небайдужим борцем за справедливість. Так сьогодні про Володимира говорить його товариш та однодумець - Юрій Жук. 

Юрій Жук, депутат Горлівської міської ради від Європейської Партії України

- Знаєте, Володя мав нехарактерні для політика риси. Він був чесним та прямолінійним. І, найголовніше, він любив Україну. Ви знаєте, що доволі легко любити Україну десь у Германії, Канаді чи Австралії. Трошки легше любити її у Вінниці, Тернополі або ж у Києві. Та, як показало життя, любити Україну в Донецьку, Єнакієво, Горлівці складно та навіть небезпечно.

17 квітня 2014 в місті Горлівці  відбувся мітинг, організований проросійськими сепаратистами. Під час якого Володимир Рибак намагався зняти з фасаду міськради прапор «ДНР» та повернути на його місце прапор України. Після мітингу його викрали люди в камуфляжі і вивезли в невідомому напрямку. Тіло Володимира Рибака знайшли з ознаками катувань лише 19 квітня у річці неподалік Слов’янська.

Олег Зонтов, голова міської організації Спілки журналістів України в місті Слов'янськ

- Нас із Володимиром пов'язувала спільна депутатська опозиційна діяльність. З 10 по 14 роки. Я вам хочу сказати, тоді у Донецькій області у міських радах тоді було не більше 50 депутатів від опозиції в тодішній режим Януковича. І бути опозиційним депутатом на той момент, повірте, було дуже не просто. І навіть не те, що б не просто а й небезпечно.

5 років минуло з дня загибелі Володимира Рибака.  За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України Володимиру Рибаку було присвоєно звання Героя України посмертно. Його дружина Олена Рибак зізнається, що досі не вірить, що її чоловік більше не повернеться. Каже: навіть через п'ять років не навчилася говорити про нього у минулому часі.

Олена Рибак, вдова Володимира Рибака, член ГО «Родина Героїв «Небесної Сотні»

- Ми з дочкою кожного дня говоримо про нього, ніби він є. Тато казав, каже. Я часто ловлю себе на думці, що говорю про нього у теперішньому часі: «він каже, робить». Я не можу прийняти те, що його вже немає.

Пані Олена Говорить: вірить, що настане час і винних у смерті її чоловіка покарають. 

Олена Рибак, вдова Володимира Рибака, член ГО «Родина Героїв «Небесної Сотні»

- Всьому свій час. Я знаю, що буде час, коли людей, які якимось чином причетні до його вбивства будуть покарані. Я в це вірю і дуже цього хочу.

Стрічка новин