Полтавці закликають заборонити продаж пластикових квітів та вінків

Полтавці закликають заборонити продаж пластикових квітів та вінків

Екоактивісти написали петицію до міської ради.

Напередодні Великодніх свят та поминальних днів, екоактивісти міста закликають мешканців не приносити штучні пластикові квіти на цвинтарі. Про це на своїй сторінці у Facebook написала голова ГО "Нова Полтава" Юлія Городчаніна.

Вона звертається до всіх полтавців, аби ті підтримали петицію, щоб у майбутньому в місті заборонили продаж пластикових квітів, вінків, а також їхнє використання на території цвинтарів:

Заборона продажу та розміщення на кладовищах пластикових квітів та вінків з пластику на території м. Полтава

З метою зменшення відходів та негативного впливу на навколишнє середовище просимо заборонити продаж та розміщення на кладовищах пластикових квітів, вінків, інших ритуальних товарів, виготовлених із пластику на території міста Полтави. А також розмістити на вхідних частинах кладовищ та по місту банери з роз’ясненням про шкоду пластикових квітів та вінків.

Пластикові вінки і квіти не несуть жодної релігійної чи богословської символіки. Це традиція, що поширилася у радянські часи і в Європі нічого подібного немає.

Пластикові вироби шкодять екології ще з етапу виготовлення сировини для них, для якої використовують нафтопродукти. Окрім того, більшість пластикової атрибутики не вивозять на полігони, а спалюють прямо на кладовищах, що забруднює повітря різними токсичними речовинами, що шкодять здоров’ю. А навіть, потрапляючи на полігони, пластик розкладається щонайменше 200 років.

Альтернативною пластиковим квітам можуть стати вінки з живих квітів та хвої, живі квіти, висаджені в ґрунт, газонна трава, сухоцвіти та свічки.

Підписати петицію можна на сторінці Полтавської міської ради.

Стрічка новин