На Полтавщині відбудуться пам'ятні заходи до 33-ї річниці Чорнобильської трагедії

На Полтавщині відбудуться пам'ятні заходи до 33-ї річниці Чорнобильської трагедії

У Полтаві та районах області з 24 по 26 квітня відбудуться урочисті й пам'ятні заходи до 33-ї річниці Чорнобильської трагедії: покладання квітів, мітинги-реквієми, хода скорботи, поминальні панахиди.

Відповідний план проведення заходів обговорили в Полтавській ОДА.

Так, 24 квітня в територіальному центрі управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної в місті Полтаві ради відбудеться зустріч італійської делегації з активом громадських організацій чорнобильців. У Лубнах цього дня влаштують пам’ятний легкоатлетичний пробіг.

25 квітня заплановано урочисте покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи у Полтаві.

26 квітня у Лубнах буде хода скорботи, мітинг-реквієм біля пам’ятного знака "Лубенцям-учасникам ліквідації на аварії на ЧАЕС", поминальна панахида на Алеї пам’яті та поминальний обід. Почнуть ходу від Ярмаркової площі, потім біля пам’ятного знака "Лубенцям-учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС" проведуть мітинг-реквієм. У райцентр завітає делегація з італійського міста Сестрі-Леванте.

Крім того, нагадаємо,  у Центральному парку Лубен відкриють меморіальну дошку дону Мікеле Коста. Священику, який 24 роки тому першим організував прийом українських дітей-чорнобильців на оздоровлення в Італії. Відбудеться поминальна панахида, яку відслужить архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

Нині на Полтавщині на обліку соціальних служб перебуває 21 тисяча чорнобильців, із них 11 700 – учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 1 500 потерпілих  внаслідок аварії дітей та 1463  вдови.

Стрічка новин