З 1 квітня в медичних закладах Полтавщини запрацював електронний рецепт на «Доступні ліки» для пацієнта

Однак такий рецепт може отримати тільки той пацієнт, який підписав декларацію із сімейним лікарем. Про процедуру знають наші журналісти.

- Лікар розповідає пацієнту, як користуватись електронним рецептом

Електронним рецептом мають право користуватися пацієнти, які підписали декларацію з сімейним лікарем. Ліки можна отримати тим людям, які хворіють на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальну астму.

Григорій Голуб, пацієнт

- Електронним рецептом користуюся з 1-го квітня цього року. Задоволений.

Електронний рецепт складається з ініціалів пацієнта, назви та кількості препарату в упаковці, його дозування та застосування.

Світлана Лисенко, завідувач амбулаторії №3 сімейної медицини КО «Центру первинної медичної допомоги №2»

- Зараз ми працюємо по реформі первинної, медичної допомоги. Виписуємо рецепт в електронному вигляді. Для цього пацієнт заключає декларацію з сімейним лікарем і виписка рецепта прив`язана до декларації, заключеної із сімейним лікарем.

На прийомі під час виписування електронного рецепту при собі треба мати амбулаторну карту та мобільний телефон. Лікар з пацієнтом мають перевірити, чи номер телефону, зазначений в декларації є актуальним. Потім лікар має назвати код мобільного оператора. Пацієнту приходить смс з унікальним номером. Та кодом підтвердження для отримання ліків. Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Говорить номер рецепта. Обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки.

Світлана Лисенко, завідувач амбулаторії №3 сімейної медицини КО «Центру первинної медичної допомоги №2»

- Пацієнт, який отримав електронний рецепт, має можливість отримати препарат в будь-якій аптеці міста, на якій є наліпка «Доступні ліки».

Тобто, пацієнт має можливість отримати ліки в будь-якій аптеці України.

Стрічка новин