Соціальний проект «Доступ» у дії

У Полтаві почала працювати «гаряча лінія», де допомагають знайти роботу людям з інвалідністю, порушеннями зору або слуху. До громадської ініціативи  запрошують долучатись й підприємців як потенційних роботодавців.

Не таємниця - пошуки роботи для людей з інвалідністю стають справжнім квестом, випробуванням на міцність нервів. У Центрі зайнятості не завжди їм можуть допомогти, ділиться досвідом Марина Бабець, що має порушення зору. Каже, коли звернулась до установи, їй запропонували роботу в охоронному агентстві. Посміялись, та не всім шукачам до сміху. Багато - розчаровуються.

Марина Бабець, координаторка «гарячої лінії» пошуку роботи для людей з інвалідністю

- Після того, що люди більшість працювали на спец підприємствах, і тепер ці підприємства мають низький рівень оплати, мало роботи, то ці люди не зовсім можуть зрозуміти, чим би вони могли займатися в умовах сучасного ринку праці.

Наталія Латиш, президентка громадської організації «ділові українські жінки» каже - допомогти людям з інвалідністю реалізуватись у професійній сфері  вирішили з однодумцями. Організували благодійний бал, де зібрали  фінанси на створення сайту «Доступ», де публікуватимуть актуальну інформацію. 

Наталія Латиш, президент ГО «Ділові українські жінки» у Полтавській області

- На онлайн-ресурсі доступ почала вже працювати «гаряча лінія», на яку кожен бажаючий як підприємець, так і людина, яка бажає працевлаштуватися, людина з інвалідністю, може зателефонувати і отримати консультацію або по працевлаштування, як правильно подати резюме і потім прийти на співбесіду.

Телефон «Гарячої лінії» - 050 508 15 68. Координаторка приймає дзвінки  людей, які бажають працевлаштуватись. Крім того, "видзвонює" потенційних роботодавців. 

Марина Бабець, координаторка «гарячої лінії» пошуку роботи для людей з інвалідністю

- Я маю порушення зору і на екран комп’ютера не можу дивитись Тому я працюю за допомогою звуковим програм. Щоб не заважати респонденту, вдягаю навушники на одне вухо, а до іншого прикладаю телефон.

Підприємці на пропозицію створювати робочі місця для людей з інвалідністю реагують по-різному. Хтось просить перетелефонувати. Інші відмовляють. Є й готові до співпраці. Наприклад, у мережі магазині «Рідне село» розглядають пропозицію прийняти касирів з порушеннями слуху. У «Міській кав’ярні» готові стажувати нечуючого баристу. А для людей з порушеннями зору створили команду промоутерів, що можуть роздавати рекламні листівки. 

Світлана Баклицька, перекладачка жестової мови Полтавської обласної організації УТОГ

- Проблема – стереотипи нашого суспільства. Деякі роботодавці просто не готові. Вони думають – ну як я буду з ним розмовляти, що я  буду йому казати, це багато часу. Чи воно мені потрібно? І деякі роботодавці, вони просто відштовхують глухих людей саме через проблему комунікації.

В деяких закладах громадського харчування найближчим часом проведуть семінари із навчання персоналу жестовій мові. Деякі замовили меню із шрифтом Брайля.

Стрічка новин