10 фактів про теледебати

10 фактів про теледебати

Суспільний мовник нагадав порядок проведення теледебатів кандидатів у президенти перед другим туром виборів.

У переліку, оприлюдненому 17 квітня на Facebook-сторінці мовника – 10 пунктів, пише Українська Правда.

Наголошують, зокрема, на особистій участі кандидатів. Оскільки участь довірених осіб|представників не допускається.

Згідно постанови ЦВК, дебати проводять за кошти державного бюджету (1 година теледебатів - близько 6 мільйонів гривень) в останню п'ятницю перед днем повторного голосування. Тобто, 19 квітня 2019 року з 20.00 до 21.00 і мають тривати 60 хвилин.

"Прямий ефір: у студії UA:Перший та UA:Українське радіо (інші канали мовлення можуть транслювати безкоштовно)", – йдеться в пункті номер 6.

Жеребкування, щоб визначити, хто із кандидатів виступає першим має відбутися за 10 хвилин до ефіру.

Формат теледебатів: вступне слово кожного кандидата: 5 хвилин, дискусія: 36 хв безперервного ефірного часу, завершальний виступ кожного кандидата: не більше 5 хв, репліки кандидатів: не більше 30 секунд (за наявності ефірного часу).

Формат дискусії: запитання кандидата: не більше 1 хв, відповідь кандидата: не більше 3 хв, кожен кандидат може поставити 4-5 запитань.

Суспільне нагадує, що у разі присутності лише одного кандидата – йому надається весь ефірний час для передвиборної агітації.

"Якщо кандидати хочуть, окрім національних теледебатів, провести ще й дебати на стадіоні як форму передвиборної агітації – це їхнє повне та беззаперечне право, закон цього не забороняє. Однак, готовність політиків приходити в ефір незалежного ЗМІ – це індикатор політичної зрілості й поваги до громадянського суспільства, поваги до закону", – наголошує мовник.

Стрічка новин