Що пропонують кандидати?

Громадська організація «Центр UA» проаналізувала передвиборчі програми двох кандидатів у Президенти, які вийшли у другий тур. Чим же різняться, чи що спільного у програмах Володимира Зеленського та Петра Порошенка? Знає наша Ірина Щербак.

21 квітня відбудеться другий тур президентських виборів. Українці обиратимуть між Володимиром Зеленським та Петром Порошенком. Аби зважити всі «за» і «проти» та зробити виважене рішення, громадська організація «Центр UA» проаналізувала передвиборчі програми двох кандидатів. 

Альона Гончаренко, представниця ГО «Центр UA» у Полтавській обл. 

- Вижимка з діючих програм обох кандидатів у Президенти. Те, що стосується їхніх безпосередньо повноважень, - це зовнішньо-економічна політика і оборонка. І те, що стосується соціально-економічного розвитку, також вказано в програмах кандидатів.

Розпочали порівняння програм з питань, які найбільше турбують українців. А це повернення Донбасу та Криму, оборона країни і її безпека. 

Альона Гончаренко, представниця ГО «Центр UA» у Полтавській обл.

- Дуже перекликаються ці позиції в обох кандидатів. Володимир Зеленський виступає за використання Будапештського меморандуму. Петро Порошенко використовує інструмент санкцій міжнародної місії ООН на території окупованого Донбасу. Повернення Криму - аналогічно.

Далі порівняли зовнішню й антикорупційну політику, економіку, устрій та процеси децентралізації, представлені у програмах. Проаналізували і соціальні гарантії кандидатів. 

Альона Гончаренко, представниця ГО «Центр UA» у Полтавській обл.

- Хто більше наобіцяє, той і отримає більше електоральних плюсів і бонусів. Володимир Зеленський пропонує запровадити економічний паспорт українця. Запровадження програми молодіжного житлового кредитування, надання державної підтримки пільгового кредитування молодим підприємцям. Петро Порошенко планує збільшити обсяги при народженні і догляді за дитиною та надавати соціальну підтримку для найменш забезпечених верств населення. 

Представники «Центру UA» наголосили, вони не агітують за того чи іншого кандидата. Інформація представлена, аби громада зробила обдумане рішення.

Стрічка новин