На Полтавщині розводять фазанів

Приміське лісництво Державного підприємства «Лубенський лісгосп» – єдине в Україні господарство такого профілю, що, окрім догляду за «зеленими легенями планети», вирощуванням посадкового матеріалу, залісненням територій, займається ще й відновленням популяції зайця-русака і диких кролів. А ще там вирощують качок, фазанів, декоративних курей та цесарок. Славиться Лубенський край і своєю історією. 

Приміське лісництво, що неподалік Лубен. Відразу вражає гарно, зі смаком облаштовна територія з алеями, доглянутими деревцями та кущами, качатником, різноманітними вольєрами. До речі, ця місцина тісно пов'язана з нашою історією, Українською революцією 1917-21 років. Адже свого часу тут був заміський маєток вихідців старовинного шляхетського роду Шеметів-Кежгайлів - братів Володимира та Сергія Шеметів. Вони відомі, як політичні та громадські діячі, засновники перших україномовних газет, як-то "Хлібороб" та політичних партій. Брати Шемети утворили на Полтавщині "Лубенську республіку", яку деякі історики називають "першою українською державою" у 20 столітті. Зараз на місці маєтку, що існував до 90- х років минулого століття, - вольєри. П'ять років тому в них почали розводити зайців та кролів і потім випускати в угіддя. Лісники говорять, що це потрібно робити, адже останніми роками значно зменшилася популяція цих тварин. Насамперед через спалювання сухостою, широкозахватну сільгосптехніку, хімічні засоби, якими обробляються поля. Чимало гине через хвороби, їх вибивають браконьєри та яструби.

А ось ворони, граки, селезні - непрохані гості у вольєрах, де дикі качки несуть яйця та висиджують молодняк.

Володимир Плема, мисливствознавець

- Он позаминулого дня знищили 24 чи 27 яєць з однієї кладки, прямо з ящика... Кожної весни ми почали їм обрізати крила, особливо качкам, бо дикі селезні залітають сюди з річок і уводять качок.

Хтось відлітає, а хтось повертається. Так нещодавно одна окільцевана качка, яку минулоріч випустили в мисливське угіддя, повернулася додому на цей ставок - розповіли незвичну історію лісники. 

Володимир Плема, мисливствознавець

- Випустили ми її в природу десь кілометрів 15 звідси, але вона ще злітала на південь, відпочила і прилетіла сюди, але не на річку, не в мисливське угіддя, а до нас, в вольєр. Було дуже цікаво.

Цього року в лісництві почали вирощувати фазанів та говорять про перспективність цього виду для полтавського лісостепу. Вони поїдають комах, які знищують дерева, польових шкідників. Це єдині птахи, які водяться на території України, що поїдають колорадського жука. Фазани вже знесли яйця, але в неволі їх не висиджують. Тож, доведеться підкладати під карликових курей - говорять лісники. Вони впевнені, що молодняк приживеться у дикій природі і згодом у фазанів виведуться пташенята.

Приміське лісництво - один з шести структурних підрозділів "Лубенського лісгоспу". Тож окрім поповнення біорозмаїття, догляду за лісами тут вирощують різноманітний посадковий матеріал. 

Юрій Крекотень, головний лісничий ДП "Лубенське лісове господарство"

- На цей рік в нас близько 480 сіянців, дуб звичайний, дуб червоний, береза повисла, сосна звичайна, вільха і інші супутні породи. Практично весь посадковий матеріали ми використовуємо створили 20 гектарів нових лісів - це землі колишніх сільрад, які передали під заліснення, і 13 гектарів зрубу, які вийшли з-під зрубу головного користування... Близько 400 дерев і кущів ми надали сільрадам для озеленення і благоустрою цього року.

Щороку лісники лубенського краю долучаються й до Всеукраїнської акції "Майбутнє лісу в твоїх руках" та інших заходів.

Стрічка новин