На Полтавщині розпочалася вакцинація тварин проти сказу

Цьогоріч ветеринари щеплюватимуть котів та собак з 16 по 26 квітня і з 14 по 24 травня. За словами начальника Полтавської обласної ветеринарної лікарні, вакцина є безкоштовною, а от за саме щеплення доведеться платити. По всьому місту будуть стояти мобільні пункти для щеплень. Як проводять процедуру вакцинації, знає Анна Ружін.

П'ятирічна собака Нора спокійно сидить на операційному столі. Попереду на тварину чекає ін'єкція вакцини проти сказу. Це планове щеплення, яке вона проходить щорічно. Тож страху немає. Заспокоює домашню улюбленицю її господиня. Вводитимуть ін'єкцію об'ємом 1 мл.

Юрій Макаренко, лікар ветеринарної медицини Полтавської обласної державної лікарні 

- Вакцина інактивована. В ній не міститься живого компоненту вірусу. Після її введення в організмі утворюються антитіла, які забезпечують захист організму від можливого зараження. Шляхи зараження на дане захворювання - це контакт із дикою фауною або із хворими тваринами. В основному заражаються тварини внаслідок покусів.

Щеплення роблять лише здоровій тварині. Перед ін'єкцією проводять медичний огляд та виміряють температуру. Якщо стан задовільний - вакцинувати можна. Такі щеплення роблять раз на рік котам та собакам. 

Юрій Макаренко, лікар ветеринарної медицини Полтавської обласної державної лікарні 

- Є окремий графік щеплень по місту. Програма вакцинації передбачає те, що будуть стояти палатки, пункти мобільні щеплення по місту. У них відбуватиметься безпосередньо саме щеплення.

Щепленню підлягають всі тварини з 2-місячного віку. Собак слід доставляти в намордниках та з реєстраційними картками.

Стрічка новин