Наскільки потрібно скоротити вживання солі

Наскільки потрібно скоротити вживання солі

Усе частіше лунають заклики зменшувати кількість вживання солі, а також замінювати звичайну на морську. Втім, учені нагадують про те, що дефіцит солі в раціоні може негативно вплинути на роботу організму.

У США, де надмірна кількість солі в щоденному меню властива харчуванню 90% населення, Національна академія медицини рекомендує з'їдати чистої солі не більше 1,5 грама на день. Експерти вказують на настільки малу кількість недарма.

Американці їдять у величезній кількості фастфуд і напівфабрикати, а ці продукти містять у собі дуже високу концентрацію солі. З огляду на це для підсолювання страв і рекомендується кількість солі, яка не перевищує межі в півтора грама. При цьому експерти стверджують: краще їжу недосолити, ніж пересолити. Надлишок солі негативно позначається на функціях нирок, через що в організмі затримується рідина і розвивається набряклість, гальмуються процеси виведення з організму токсичних компонентів. Дослідження вчених з Університету Неаполя, у свою чергу, показало: зловживання сіллю асоційоване з розвитком раку шлунка.

Водночас, серед вчених звучать думки про те, що заклики до зменшення вживання солі можуть бути дуже вигідні тим, хто виробляє альтернативну продукцію – так звані корисні види солі на кшталт морської, мінеральної, збагаченої і т.д. Крім того, є дані досліджень про те, що зменшувати кількість солі в раціоні слід все ж до певної межі, адже її дефіцит шкодить здоров'ю, а не підтримує його.

Фундаментальне дослідження вчених з Канади, в якому були обстежені 13 тисяч осіб з 49 країн, показало: вживання солі в кількості менше ніж 3 грамів за добу підвищує ризик серцево-судинних захворювань більшою мірою, ніж вживання в кількості від 5 до 7 грамів. На думку дослідників, раціон зі зниженою кількістю солі практично не приносить ніяких плюсів організму, якщо людина не страждає від проблем, пов'язаних з високим тиском. Згідно з іншим дослідженням під авторством вчених з Університету Копенгагена, на тлі дефіциту солі в організмі підвищується рівень поганого холестерину в крові.

Проблема в тому, що вживання солі дійсно важко контролювати, погоджуються представники науки. При регулярному споживанні сіль притупляє чутливість смакових рецепторів – при цьому людина може не помічати, що її потреба в солі збільшується, і вона починає з'їдати її все більше.

У яких продуктах міститься найбільше солі, читайте за посиланням.

Стрічка новин