ОСББ створили, але документації не отримали

Заручниками такої ситуації стали мешканці будинку по вулиці Параджанова, 3. ОСББ зареєстрували ще восени, але за технічну документацію воюють і досі. Про причини відмов управлінської фірми йти на контакт знає Анна Ружін. 

Мешканці багатоповерхівки в селі Розсошенці на вул.Параджанова, 3 нарікають, що не можуть отримати документи на будинок від ЖЕКу. Через це виникають труднощі. 

Марина Ткаленко, заступник голови правління ОСББ 

- На протязі 3 місяців ЖЕК був зобов'язаний нам передати документи. Але 20 лютого цього не сталося. Ми неодноразово надсилали їм листи, неодноразово приходили з проханням, щоб вони нам передали документи. Але все було безрезультатно. Тому ми призначили їм 3 квітня на 14-00 зустріч біля нашого будинку.

Але на зустріч вони не з'явилися.

Будинок звів Полтавський домобудівний комбінат, здав в експлуатацію 2 роки тому. Це 10-поверхівка на 3 під'їзди, має 170 квартир. Перебуває на балансі ЖЕКу ДБК.

Денис Губський, мешканець будинку по вул. Параджанова, 3

- Від початку продажу квартир нам всім сказали, що потрібно підписати договір, і після того нам віддадуть ключі від власних будинків. Апріорі ми не могли взяти ключі від наших квартир, не підписавши договір з членами ЖЕКу.

Оскільки більшість мешканців – ініціативні, провели збори, проголосували, обрали голову. В листопаді офіційно зареєструвалися як юридична особа. Створити ОСББ вирішили, бо не влаштовує якість послуг ЖЕКу. 

Алла Применко, мешканка будинку по вул. Параджанова, 3

- Те сміття, яке вона підмітала біля бордюрів, викидалося на клумби. Ми з цього приводу теж були невдоволені. Ми за свої кошти посадили квіти, посадили траву, доглядаємо. У нас охайно, а вона замість того, щоб прибирати, ще більше засмічувала наше подвір'я.

ЖЕК мав віддати документи протягом трьох місяців. Минули всі строки, а технічної документації й досі нема.

За словами мешканців, контора їм пояснила, що документацію не віддають, бо деякі представники будинку мають борги за комуналку. 

Ми вирішили запитати про причину самі, але відповіді не отримали.

- Параджанова, 3 створили ОСББ, але не можуть отримати документи. 

- І що далі?

- Потрібен ваш коментар як від представника.

- Та ніяких коментарів. Все, до побачення! 

Тарас Захаров, адвокат

- Передача документації, передача будинку з балансу на баланс, вона не залежить від наявності чи відсутності заборгованості у конкретних мешканців. З цим фактом їх зобов'язання не змінюються. Якщо управляюча компанія вважає, що у конкретних людей є заборгованість, то вони можуть звернутися до суду з позовом щодо конкретних осіб і після того, як вони передадуть на баланс.

Мешканці сподіваються, що діалог з представниками ЖЕКу знайдуть у найближчий час.

Стрічка новин