Шкільний автобус без колес

Діти Красненської загальноосвітньой школи Кобеляцького району змушені добиратися до навчального закладу попутками. Все через те, що шини на колеса їхнього автобуса непридатні для користування. Коштів же на нові не знайшлося ні у сільській раді, ні у районній. Чи вирішиться така проблема, знає Юлія Хаврель.

У Красненській загальноосвітній школі навчається 36 учнів. На навчання діти з'їжджаються з трьох прилеглих сіл: Соснівки ,Гайового та Грицаївки. Відстань від них до школи – 5-6 кілометрів. Нещодавно їх шкільний автобус вийшов з ладу. Тепер дирекції школи доводиться просити інших водіїв довозити дітей. 

Владислав Цимбал, учень Красненської ЗОШ І-ІІ ступенів

- Рессори лопаються, то мотор, то колеса, буває, вистрілюють.

За словами вчителів, це неабияк впливає на учбовий процес. 

Майа Кіптіла, вчитель початкових класів Красненської ЗОШ І-ІІ ступенів

- Автобус ламається дуже часто і діти страждають від цього, тому що підвозе інший автобус. Їм через це потрібно рано вставати, набагато пізніше вони їдуть зі школи. Тому ситуація склалася погана, геть погана.

Лариса Дашко, вчитель початкових класів Красненської ЗОШ І-ІІ ступенів

- Пішки дітям зовсім немає можливості дойти, тому що в нас тут траса. І це дуже позначається на тому, як діти навчаються. Діти приїжджають на уроки, вони зовсім в іншому стані, як би вони приїхали вчасно. 

Вони раніше прокидаються, і так само додому, коли вони повертаються вчасно, в них є хвилинка відпочити, погуляти, а потім підготувати уроки. Але вони приїжджають додому виморені, тому що уроки закінчуються в 12:20, а додому вони можуть потрапити в 4 години вечора, а то й в 5. Тому що якщо нашого автобуса немає, ми чекаємо, поки хтось нас відвезе додому. Будь ласка, відвезіть.

Батьків така ситуація також не задовольняє. 

Алла Онищенко, мати учня 

- Зимою взагалі проблема дібратися. На машині, на бензін – це дуже дорого довозити дітей.

За словами водія Василія Гармаша, шкільному автобусу вже 15 років. А на його утримання потрібні кошти, яких у школи немає.

Василій Гармаш, водій шкільного автобуса 

- Останній раз їхав, то «стрельнув» скат, і я доїхав потихеньку. І оце після того автобус стоїть.

Аби вирішити цю ситуацію, директор Красненської школи І-ІІ ступенів Наталія Ярина звернулась за допомогою до народного депутата України Артема Вітка.

Наталія Ярина, директор Красненської ЗОШ І-ІІ ступенів

- В нас вийшли з ладу шини і взагалі вони такі, що дітей не можна вже перевозити на тих, що є. А без шин, без запаски ми ж не можемо запустити автобус, бо це травматично для дітей. І от ми звернулись до Артема Леонідовича, щоб він нам надав допомогу, бо ніхто нам не дає коштів. Всі відмовляють: «Немає, немає. Зараз така ситуація в країні, що в державі немає грошей».

Телефоном ми зв'язались з нардепом Артемом Вітком.

Артем Вітко, народний депутат України 

- Чиновники працюють сьогодні проти сільської освіти! Коли закривали школи по селах, то що обіцяли? Що дітей будуть довозити автобуси до опорних шкіл. А тепер ці автобуси розвалюються на ходу, до них страшно дітей посадити. Немає рейсів – діти сидять по домівках, не вчаться. Чи будуть потім у них знання такі самі, як у дітей із міста? Чи будуть у них шанси вступити до вишів? На прикладі простого шкільного автобусу в Кобеляцькому районі ми бачимо, що інтереси дітей із села повністю проігноровані державою. На цьому тижні я за власні кошти придбаю гумові шини для шкільного автобуса і проконтролюю, щоб він вийшов на рейс. Діти мають право ходити до школи, я нікому не дозволю ділити дітей на перший та другий сорт. 

Стрічка новин