Весна – пора суботників

Цими вихідними полтавці прибирали територію Дендропарку, частину мікрорайону Браїлки, Гришкин ліс на Половках, вулиці біля хати-музею Патріарха Мстислава. Не лишився без уваги ентузіастів і Прирічковий парк.

Лариса Шило, кореспондентка

- Цього ранку полтавцям не спиться. Прибирають Прирічковий парк, доволі популярне місце для відпочинку. А ви прибираєте після пікніків?

Перші бруньки, що розкриваються, абрикосовий цвіт на гілках, квітковий «килим» на траві, тиха ріка. Поряд - упаковки з-під харчів, паперові обгортки, одноразовий посуд. У воді - пластикові пляшки і чомусь - чоловічі черевики. Є навіть ціле маленьке сміттєзвалище.

Родина Романенків мешкає у мікрорайоні Левада. Кажуть - непотріб бачать тут постійно і позитивних змін у культурі відпочивальників лише чекають.

Олена Романенко, полтавка, прийшла прибирати Прирічковий парк

- Мені здається, нічого не міняється. Коли люди повідпочивають, лишають після купу сміття. Хоча баки стоять поряд. Можна ж елементарно віднести.

Підприємець Іван попри прохолодний ранок прийшов прибирати із сином Давидом. Хлопчик одразу знайшов скляну пляшку з-під вина. Оскільки сміття полтавці сортують, її кидають в окремий пакет для скла. 

Іван Діденко, полтавець, прийшов прибирати Прирічковий парк

- Це дуже гарна ініціатива. Це заради дітей, показати їм, що треба долучатись до таких соціальних проектів, і навчати їх змалку за собою прибирати, і не тільки за собою.

Після прибирання скло та пластик відвезуть на переробку до спеціальних підприємств. Біля Ворскли містяни зібрали 20 мішків скла, 15 пластику, 30 - іншого мотлоху.

Оксана Деркач, співорганізаторка прибирання

- Я вважаю, що от тільки власним прикладом можна показати людям, що негарно принести в парк або ліс з собою пляшку води, а потім цю пластикову пляшку там кинути. Тобто, якщо ти її приніс повну, то ти можеш її забрати додому і пусту.

Організатори кажуть - толоку організовують не перший рік. Поволі долучались нові учасники. Найближчим часом планують прибрати зупинки і двори Полтави. 

Денис Поліщук, співорганізатор прибирання

- Спочатку реагували, що це – минуле з Радянського Союзу. Але є щось погане, щось є хороше. Ми взяли тільки хороше, прибирання, адже це культура. Як не називати – суботники, чи прибирання, це приклад для всіх полтавців, щоб наше місто було чистим та охайнішим.

Стрічка новин