П’ятнадцять років дружби та спільний погляд на мистецтво

У Полтавському художньому салоні відкрили виставку Лариси Лукаш та Марини Рожнятовської. Що поєднало двох мисткинь, які працюють в абсолютно різних техніках - дивіться далі.

Подруги та колежанки. Пліч-о-пліч на пленерах, виставках. Кажуть - об’єднані спільним розумінням прекрасного. Виставити полотна «у дуеті»  Рожнятовській та Лукаш порадили працівники Художнього салону, побачивши спільний настрій у їх останніх полотнах. Це - тема весни, таїнства пробудження природи, щорічного дива розквітання дерев.

Марина Рожнятовська, художниця

- І ми без жодних сумнівів вирішили, що це буде цікавим. Це зайвий привід зібрати друзів. Ми спробували виставкою показати жіночий погляд на природу. Мені здається, тут можна прослідкувати жіночий характер, емоцію.

Лариса Лукаш розписує тканину казковими ілюстраціями. Хоч її на це надихають реальні й навіть буденні епізоди. Наприклад, равлики, які щоранку ковзають між рядками суниці на городі художниці. На картинах вони набувають людських рис. А бутони перших квіток виглядають, як молоді дівчата. Ще тут «Сон білих метеликів у дощову погоду», подорож «За морськими світлячками», «Сонячне татуювання» й інші барвисті вигадки.

Лариса Лукаш, художниця

- Я малюю і з натури, і декоратив. Батік – взагалі передбачає декоративні роботи. Тому тут треба включати фантазію, щоб показати своє якесь внутрішнє відчуття. Свої переживання, свої фантазії.

Марина ж Рожнятовська працює олійними фарбами та аквареллю. Вона тяжіє до реалізму. Проте квіти і пейзажі з-під її пензля отримують нові, виразні, насичені відтінки. Найсвіжіша картина одразу приваблює погляд - фіолетові, майже пухнасті іриси. Привітати художниць із виставкою прийшли колеги по мистецькому цеху та музиканти.

Стрічка новин