«Лайк замість цукру»

Останніми роками значно зросла кількість користувачів у Фейсбуці та Інстаграм. Тому політики скористалися цією ситуацією у повній мірі. Це – один з найдешевших та ефективних способів привернути до себе увагу виборців. Як впливає політична агітація на людей у соціальних мережах, дізнавалася Марина Покшіна.

У стрічці новин на Фейсбуці майже кожен п'ятий пост – політичний. А саме: агітація перед виборами. Владислав Моршна, обираючи свого кандидата, не звертав уваги на інформацію у соціальних мережах. Говорить: ще рік тому знав, за кого віддасть свій голос. 

Владислав Моршна, полтавець

- Усю передвиборчу програму бачив у соц. мережах, бачив на бігбордах, на вивісках, читав, знайомився, але щомусь усі пропонують лише «популістичні вислови» і нічого більшого. Я вже давно визначився зі своїм кандидатом, голосую за нього з першого дня виборів і повністю віддаю себе йому.

Аналітичний психолог Катерина Гольцберг давно досліджує вплив соціальних мереж на свідомість людини. Говорить: найчастіше політичні пости породжують агресію навіть у колі друзів чи родини. Тому, на фоні різних поглядів, між близькими трапляються конфлікти. І вони намагаються шукати однодумців. 

Катерина Гольцберг, аналітичний психолог (м. Київ)

- У мене є якась думка і хтось сперечається зі мною. Наприклад, я її «забанив» і цієї думки вже немає, а вона, можливо, зовсім протилежна, ми не вміємо іноді цю думку виражати, скажімо, толерантно і через це один одного видалили з друзів. Все цих людей нема і ми оточили себе повністю тими людьми, які повністю поділяють нашу думку.

Аналітики переконують, якихось спеціальних правил агітації у соціальних мережах не існує. Так як, наприклад, класичним засобам масової інформації є ряд правил. Національна рада з питань телебачення і радіомовлення дуже ретельно за ними спостерігає, щоб усе було відповідно з чинним Законодавством.

Олексій Станчевський, експерт

- Якщо ми беремо зараз мережу інтернет і соціальні мережі, то тут ці правила не діють, хоча є і позитивна тенденція: кандидати вже починають викладати перну звітність, наприклад, щодо розміщення реклами у Фейсбуці. Але це стосується реклами офіційних сторінок, офіційних роликів, якщо ми беремо чорну рекламу, засоби чорного піару, якісь антипрограми проти інших кандидатів, цього не відбувається. І насправді інтернет дозволяє проводити неправові практики і займатися агітацією і розміщувати там «джинсу».

Не дивлячись на те, що на вибір Владислава Моршни агітація у соціальних мережах не вплинула зовсім, родичі та знайомі його постійно читають інформацію у Фейсбуці та постійно змінюють свою точку зору.

Владислав Моршна, полтавець

- Скажу чесно в моїх близьких, у сім'ї, у знайомих були такі люди, які змінювали свої погляди. Почитали одне, говорять про одне, побачили пост у Фейсбуці за одного кандидата, все «голосую за іншого». Це, по суті, не є неправильним, тому що, якщо ви визначаєтеся і бачите кандидата відстоюйте свою думку до останнього.

Стрічка новин