«Замало бути добрим, треба чинити добро»

У Полтаві підбили підсумки регіонального конкурсу «Благодійна Полтавщина - 2018». На ньому відзначили найактивніших у минулому році доброчинців, меценатів, волонтерів, представників молодіжних спільнот та благодійних організацій області. Такий захід у місті провели вперше.

Ольга  - майбутня лікарка. І хоча вчиться лише на першому курсі,  із шкільних років займається благодійністю та впевнена - волонтерство примножує можливості допомагати людям, розвиває необхідні якості характеру у медика - здатність співчувати, відданість, альтруїзм. 

Ольга Козаченко, волонтерка загону «Єдність» (УМСА)

- Ми допомагаєм дітям, ходимо в онкологічне відділення лікарні, даруємо подарунки, граємо у розвиваючі ігри. Також ходим до дітей в лікарню, які після аварії, операції, або з різними синдромами.

Основна суть регіонального конкурсу - заохотити, мотивувати й підтримати волонтерів, надихнути їх на нові «подвиги» й добрі вчинки.

Ініціатори й організатори  - благодійники фонду «Карітас-Полтава».  Проте на рівні держави захід проводять не перший рік.

Володимир Раковецький, директор благодійного фонду «Карітас-Полтава»

- Саме цей благодійний конкурс, «Благодійна Полтавщина», вперше проводиться в Полтаві, але в Україні він існує з 2012 року. Засновники цього конкурсу – «Асоціація благодійників України», і назвали вони його відповідно «Благодійна Україна». 

Номінацій кілька - «Регіональна благодійність» (якщо соціальний проект впровадили не менше ніж у трьох районах області), «Корпоративна благодійність» (для підприємців та фірм), «Колективне волонтерство». Найвища нагорода - статуетка «Ангел добра». 

У Тетяни Безотосної вся родина волонтери. Нині очолює «Poltava Volunteer Community».  Підтримують полтавських євреїв, організовують дозвілля для дітей та молоді з інвалідністю, годують безпритульних тварин.

Тетяна Безотосна, керівник «Poltava Volunteer Community»

- Волонтерство, благодійність, це для мене вже як спосіб життя просто. Я вже без цього не можу. Я займаюсь волонтерством взагалі більше семи років. 

Від благодійників Полтавщини на конкурс надійшло 34 заявки. Відзначили 12 лауреатів у 4-ох номінаціях. 

Стрічка новин