Сьогодні у світі відзначається Міжнародний день польоту людини у Космос

В нашій країні своє професійне свято відзначють працівники ракетно-космічної галузі України. «Увертюра космічної ери. 58 років потому». Так назвали свій захід працівники Полтавського музею авіації і космонавтики, запросивши в гості ветеранів космодрому Байконур.

12 квітня 1961 року о дев'ятій годині сьомій хвилині з космодрому Байконур у Казахстані за командою видатного українського вченого Сергія Корольова стартував космічний корабель «Восток - 1», пілотований 27 - річним старшим лейтенантом Юрієм Гагаріним. Через десять хвилин корабель вийшов на орбіту, після чого від нього відділилася капсула з космонавтом, з яким підтримувався двосторонній зв'язок. За 108 хвилин він подолав 41 тисячу кілометрів, і здійснивши виток навколо Землі успішно приземлився. Саме на честь цієї події - першого польоту людини в космос в 2011 році Організацією Об'єднаних Націй встановлено Міжнародний день польоту людини до космосу. В Україні ж своє професійне свято працівники ракетно - космічної галузі відзначають згідно з Указом Президента Леоніда Кучми з 1997 року. Саме з Байконуру стартував в космос Юрій Гагарін - розповідають ветерани космодрому. Полтавка Вероніка Шостак служила там в секретній частині з 1978 - го по 90 - й роки. Жінка говорить - «Байконур то була держава в державі» , та пригадує  один з найяскравіших пусків в її житті.

Вероніка Шостак, керівник Полтавської міської організації ветеранів космодрому Байконур

- Найбільше мені сподобався пуск - це був француз. Коли він піднявся в космос сталося так, начебто ракета пішла вниз, думаємо все, буде аварійний спуск, а потім так легко, легко, плавно почала підніматися. Це була така траекторія. Уявляєте, після ракети йде білий дим й захід сонця, ви уявляєте, яка це краса.

Послухати увертюру космічної ери до Полтавського музею авіації і космонавтики окрім байконурівців завітало й чимало молоді.

Володимир Карамшук, учень Полтавської школи № 26

- Перший політ в космос ознайменував початок космічної ери, саме завдяки цим надбанням людству зараз вдається розвинутись навіть до того, що скоро ми зможемо потрапити на Марс. 

Цього дня відвідувачі Полтавського музею авіації і космонавтики мали можливість побачити експозицію та більше дізнатися про початок космічної ери, та саме про космодром Байконур. 

Стрічка новин