Вода з присмаком заліза

У Нових Санжарах люди страждають від неякісної води. За їх словами, ржавчина осідає не тільки на побутових речах, а й впливає на їх здоров'я.

Мешканці Нових Санжар з 2016 року потерпають від неякісної води. Люди за свої кошти проводили її експертизу. Виявилось: у воді в кілька разів завищений вміст заліза, фтору та хлору.

Світлана Дерев'янка, мешканка Нових Санжар 

- Ось це осідає, отак воно у пральній машині. Все, що є у пральній машині, його просто не можна відмити. Це не тільки пральна машина, це і наші унітази і, звичайно, це осідає на шлунках наших дітей. Наше життя і майбутнє безпосередньо залежить від цього.

Світлана Самойленко, мешканка Нових Санжар 

- У дітей саме після купання проявлялася алергічна реакція. У людей змінювався колір нігтів, колір волосся.

Така ситуація склалася через те, що вода у домівки людей подається без відстоювання та очистки, а напряму за допомогою насосів. 

- Оце ж іржа, нальот. Після того, як оце відключили нам оту воду через башню, як напряму пустили воду. І оце такі проблеми.

Жителі неодноразово звертались до різних інстанцій, проте ніде допомоги вони не отримали. 

Світлана Самойленко, мешканка Нових Санжар 

- Ми зверталися у Полтавську обласну СЕС, в Департамент ветсанекспертизи писали листи, в управління Держпродспоживслужби, у Кобеляцьку СЕС. Ці всі звернення були після того, як ми зверталися у селищну раду і комунальне підприємство.

З'ясувати, як можна вирішити таку проблему, ми також відправились у комунальне підприємство «Джерело». Саме вони відповідальні за якість води. Проте, тут нам були не раді. 

- Попереднє звернення, будь-ласка. В нас море роботи, ми не готові.

Комунальне підприємство «Джерело» підпорядковується Новосанжарській селищній раді. Проте і тут коментар нам не надали. Голови селищної ради Інни Коби на робочому місці не було, на телефонні дзвінки вона також не відповідала.

Ситуацію нам все ж таки прокоментували у Новосанжарській райдержадміністрації.

Сергій Бульбаха, голова Новосанжарської РДА 

- Зверталися ми як адміністрація до селищної ради з пропозицією, якщо ви там створюєте робочу групу, робочу комісію, надати своїх фахівців, але селищна рада дала таку відповідь, що згідно Закону про місцеві державні адміністрації, одна із статей говорить про те, що орган виконавчої влади не втручається в діяльність органу місцевого самоврядування. А тим більше, не втручається в діяльність суб'єктів господарювання.

А поки одні вимагають інформаційних запитів, інші – не відповідають на телефонні дзвінки, а останні спираються на Букву закону, люди змушені користуватися неякісною водою.

Сергій Бульбаха, голова Новосанжарської РДА 

- Воду ту я бачив, нюхав і скажу так: я б її не пив. Не те, щоб не пив, я б такою водою і не мився б.

Стрічка новин