Гості «Центрального»

Для учнів Полтавської школи №20 провели екскурсію телеканалом. Медійники знайомили дітей із життям по той бік екрану. А дехто навіть спробував себе у ролі ведучого, журналіста та оператора.

Перед входом у хол телеканалу «Центральний» зібралися учні та вчителі школи №20. Їх зустрічає ведучий «Ранку» Андрій Небрат. Спочатку дітей веде в операторську. Тут Сергій Глоба демонструє малечі камеру та розказує про неї. Дехто з хлопчиків переконує: такою вже знімали.

- І записували когось?

- Да.

- А кого, хто, підніміть руки.

- Кажуть «да» всі, а піднімає руку один. Отже, камери, з якими ми працюємо перед вами.

Бажаючі спробували знімати камерою, дивилися в об'єктив та «наводили фокус». Після цього Андрій Небрат веде дітей у студію звукозапису. Тут малечі ведучий показав, як створюється звук до сюжетів. Один з хлопчиків начитав текст. Після чого монтажер «обробив» та «почистив» голос, потім слухаємо, що вийшло.

- По-перше, ми вирівнюємо сигнал, робимо його більш голосним, було ось бачите, ось візуалізація звуку, називається «синограма», вона була маленькою, зараз вона стала більшою.

Наступною локацією стала ефірна апаратна. Тут дітям показують, як працюють програмний директор та його підлеглі. На виході з кабінету зустрічає дітей генеральний директор телеканалу «Центральний» Олег Зонтов. Він спілкується з малечею та коротко розповідає про медійне життя.

- Ми дуже раді, що ви до нас завітали, і це приємно, що ви подивилися, як працюють співробітники на телебаченні, але й оператори і звукорежисери, і режисери. Зараз подивитеся, як технічна частина працює. І у вас залишаться добрі й позитивні враження.

Далі діти побачили редакцію новин та розважальних програм. Останнім місцем стала студія, звідки ведуться прямі ефіри та записи програм. Тут Андрій Небрат показав дітям усі тонкощі, як створюються ефіри. Найбільше малечі сподобалося саме тут, особливо, у захваті учні були від «плащу-невидимки».

Андрій Небрат, ведучий «Ранку»

- У кожній кімнаті, де вони побували, було щось цікаве. Наприклад, ми побачили роботу наших операторів, Сергій Глоба нам у цьому допоміг, побачили роботу звукорежисера. Були показані деякі фокуси телевізійні, діти спробували себе у ролі ведучих.

По завершенню екскурсії дехто з дітей навіть вирішив свою майбутню професію пов'язати з телебаченням. 

Анна Солодова, учениця школи №20

- Хочу стати зіркою, це – моя мрія. Мені сподобалося, море вражень, більше всього мені сподобалося, коли ми були в студії звукозапису.

Стрічка новин