«Більше, ніж любов»

Свою дванадцяту поетичну збірку під такою назвою презентувала полтавська поетеса, ведуча, заслужена діячка мистецтв Марія Бойко. На творчому вечорі з цієї нагоди, який провели в Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка, виступили відомі артисти, музиканти, творчі колективи міста.

Шістсот шістдесят сторінок, і більше тисячі поезій. Мрії, сповіді, посвята. Марія говорить: інколи навіть її думки самі складаються в рими та строфи. Писала у стані закоханості, такому необхідному поетесі. Хоча в період творіння були й випробування. Пішла з життя матір поетеси. Тепер, вірить, мама читатиме «її вірші першою, просто з її душі». Проте життя продовжується. 

Марія Бойко, поетеса, заслужена діячка мистецтв України

- Книга написана за останні два роки, ніколи такого періоду, як зараз, не було, стільки я ніколи не писала в житті. А про що пишу? Про що пишуть закохані дівчата? Про весну, про любов, про щастя.

Тут - друзі і колеги, шанувальники поетичної творчості Марії. Заслужені артисти України Валерій Соколик, Наталія Сулаєва, Тетяна Садохіна, Олена Білокінь, композитори Володимир Шевчук та Олег Писаренко, солісти творчого центру «Вікторія», дитяча хорова капела «Домінус» та інші митці.

Олег Писаренко, музикант, композитор

- Її вірші – вони дуже гарні, вони дуже легко сприймаються, легко вчаться, легко слухаються і вони дивовижні.

Олексій Петренко, видавець

- Ви уявіть собі – сім книг тільки в нас, а ще до цього вона видавалася, це ж скільки віршів вона написала. Це гігантська кількість. Всі вірші про життя, всі вірші про людину, вірші про Україну, патріотичні вірші.

Тетяна Садохіна на творчому вечорі виконала кілька пісень на слова Марії Бойко. Співпрацює із поеткою ще з 96-го року, від початку роботи у Полтавській філармонії. Згадує, першою виконала пісню на слова Марії «Благослови», де авторка просить Всевишнього благословити її на натхненну творчість. Каже, тексти Марії відрізняє непідробна патріотичність та життєлюбність. 

Тетяна Садохіна, заслужена артистка України

- Це настільки сонячна людина. Вона пише про любов до всього, до природи. От ми дивимось в фейсбуці, вона часто "постить" свої вірші, коменутє: "Весна пришла, сонце світить, пролісок перший з’явився!"

Стрічка новин