На Полтавщині сьогодні пройшло виїзне засідання уряду

Доповіді присутніх точилися навколо двох питань: аграрного та реформи житлово-комунального господарства. Вів засідання прем'єр-міністр Віктор Янукович.

Віктора Януковича зустрічали стоячи, заходив він до зали під аплодисменти. Віктор Федорович займає почесне місце, по праву руку сідає голова обласної ради Олександр Удовіченко, по ліву - голова облдержадміністрації Валерій Асадчев. Віктор Федорович одразу знімає піджак: чи то наслідуючи приклад сусідів по столу, чи то від спеки. Від приміщення з кондиціонером прем'єр відмовився, відтак червону залу охолоджувало лише 8 вентиляторів. Далі – промова Віктора Януковича, увагу акцентує на двох основних питаннях, до яких додалось 3-тє: про соціально-економічну політику Полтавщини. Особливо непокоїть прем'єра стан житлово-комунального господарства.

Після вступного слова – приємні нагороди, Віктор Федорович знову одягає піджак. Серед тих, хто отримав відзнаки, – перший ліцей, університет споживчої кооперації, а з особ – голова обласної ради Олександр Удовіченко.

Переходять до першого питання, воно стосується аграрного сектору. Міністр аграрної політики Юрій Мельник звітує про те, що обсяги експорту в Україні збільшилися на 38 відсотків, зросли зарплати у працівників сільського господарства, а от податковий борг держави зменшився. Тему продовжує Міністр палива та енергетики Юрій Бойко, він говорить про стабілізацію цін на паливо, особливо, у час збирання урожаю.

Розглядом першого питання прем'єр залишається незадоволений, мовляв, доповідачі не звернули увагу на цінову політику, а у час передвиборної агітації цим можуть скористатися.

Друге питання порядку денного – програма реформування житлово-комунального господарства, її представляє Міністр відповідної галузі Олександр Попов. Віктор Янукович наголошує, що це – перший міністр, який опинився на цій посаді шляхом конкурсного відбору.

Програму Олександра Попова прийняли одноголосно.

Після засідання Віктор Янукович провів брифінг із журналістами. Питання стосувалися, в основному, ліквідації пожежі на Херсонщині та вимог Президента щодо відставки Міністра з надзвичайних ситуацій Нестора Шуфрича. Янукович наголошує у вирішенні останньої проблеми на справедливості: не можна звинувачувати когось, до кінця не розібрашись.

Віктор Янукович причин для відставки Міністра не вбачає. Навпаки, за добу ліквідації надзвичайної ситуації він отримав від Нестора Шуфрича 10 звітів. Сам давав вказівки і вже ініціював створення комісії, яка має надати погодинний звіт стосовно дій МНСників. Створенням комісії задоволений і Нестор Шуфрич, він не розуміє звинувачень Президента.

Незважаючи на це, посильний особистий вклад Віктора Ющенка у ліквідацію пожежі Нестор Шуфрич вирішив нагородити.

За словами Міністра з надзвичайних ситуацій, пожежу на Херсонщині ліквідовано, його присутність там не обов'язкова, але він все-одно повертається назад у зону лиха.

Стрічка новин