Проект «Нове шкільне харчування»

У Кобеляках свій збірник рецептів презентував кулінарний експерт, переможець телевізійного шоу «МастерШеф» Євген Клопотенко. На Полтавщині ініціаторами започаткування Проекту виступила Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування у співпраці з Полтавською обласною радою, командою Євгена Клопотенка та за підтримки Полтавської обласної державної адміністрації.

В актовій залі школи-інтернату зібралися гості. Це – кухарі-технологи, директори шкіл та керівництво області. Починається зустріч вітальним словом голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького. Він поділився: завжди раді пропагувати здоровий спосіб життя, особливо серед молоді. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Мені запропонували приєднатися до класної ініціативи Євгена, щоб Полтавська область теж була однією з тих, хто культивує здорове життя. Ми, звісно, Полтавська обласна рада, адміністрація, ми згодилися. І ми хочемо дуже сильно і серйозно бути першими якраз у новому підході, у мотивацій і в культивуванні здорової їжі у нас у школах.

Далі кулінарний експерт, переможець проекту «МастерШеф» 5 сезону Євген Клопотенко презентував свій збірник рецептів. Вони орієнтовані на харчування дітей шкільного віку. За словами чоловіка, працював над ним близько 6 місяців. Та на сьогодні за ним вже готують у шкільних їдальнях Каховки, Рівного, Жмеринки, окремих школах Львова та Києва. Загалом, близько 500 шкіл частково перейшли на нове харчування. Збірник рецептів Євгена Клопотенка погодила Держпродспоживслужба. Найближчим часом надішлють листи у МОН з роз’ясненням для кухарів та медичних працівників у навчальних закладах.

Євген Клопотенко, кулінарний експерт

- З Міністерство охорони здоров'я ми дуже довго дискутували, бо, насправді не існує ніякої форми, яка там нормує харчування у їдальнях. І те, що я створив збірник, його офіційно використовувати можна, але я сказав, що так не працює, бо на місцях люди не розуміють: можна чи не можна. То треба дати їм роз'яснення. Якщо мене побачили вже і в Міністерстві, я туди пішов, і ми напишемо листа за те, що можна використовувати мій збірник, це означає, що ми підняли проблему на інший рівень.

Після презентації бажаючі ставили питання кулінарному експерту. Після офіційної частини технологи, освітяни, директори шкіл та учні продегустувати страви зі збірника у їдальні. Зокрема, куштували салат з макаронами і буряком, чай каркаде, курячий шніцель та мінестроне. Лілія Томінська – медична сестра Лубенської школи. Ділиться: інгредієнти із сьогоднішнього меню дійсно корисні.

Лілія Томінська, медична сестра школи №1 м.Лубни

- Якщо буде запікання, а не смаження, бо дуже багато дітей із хворими підшлунковими, багато дітей із цукровим діабетом.

Дітям страви зі збірника Євгена Клопотенка також до смаку. 

- Дуже чудове, дуже смачне. І мені дуже подобається.

- Скажіть, чим воно відрізняється від того, що було раніше.

- Знаєте, у нас в шкільних їдальнях майже не додають солі, цукру, нічого... А тут, ну хоча б на їжу схоже.

У збірнику – 110 рецептів страв. Їх можна приготувати зі звичайних продуктів, що входять до раціону дитячого харчування, але іншим способом. 

Стрічка новин