Реформі децентралізації – 5 років

За цей час Полтавщина посіла 19 місце у загальному рейтингу областей України за темпами та обсягами створених ОТГ

За словами директора Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування Ірини Балибіної, більшість об’єднаних громад Полтавщини входять до ТОП-100 по Україні. Основними напрямками їх розвитку є: охорона здоров’я, освіта, соціальний захист та надання адміністративно-муніципальних послуг. Головними ж завданнями громад залишається раціональне використання коштів та співпраця з підприємцями для створення нових робочих місць. 

Ірина Балибіна, директор Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування

- Станом на сьогодні ми маємо з вами 46 ОТГ. 44 з них мають прямі міжбюджетні відносини. Документи ще по двох ОТГ — Новоселівській та Дмитрівській — знаходяться в ЦВК. У загальноукраїнському моніторингу ми займаємо 19 місце. Воно складається за такими показниками, як кількість населення, площа, кількість ОТГ, які не об'єдналися, кількість районів, які не охоплені, за кількістю ОТГ з чисельністю населення менш 5 тисяч осіб. Ви бачите ми займаємо 21 місце і це те, що нас тягне назад.

Володимир Божко, радник з юридичних послуг

- В Україні планують створити від 1600 до 1800 територіальних громад, замість існуючих зараз майже в сім разів більше територіальних громад.

Стрічка новин