А от американські вчені з'ясували, що труїть сучасну молодь

Згідно з останніми дослідженнями, електронні сигарети майже настільки ж небезпечні для здоров'я серцево-судинної системи, як і тютюнові вироби. Такі результати зробили, проаналізувавши статистику і дані соціальних опитувань, які збирали медичні служби США з 2014 року і до цього дня. Вейпінг: модно чи шкідливо.

«Необхідне зло», так Сергій Лещенко називає своє шкідливе захоплення.  10 років тому, коли електронні цигарки стали популярними, він зі звичайних перейшов на вейп. 

Сергій Лещенко, вейпер 

- Перейшов на електронні, тому що тут немає смоли. Воно трохи безпечніше, плюс я сам роблю рідину, тобто, це очищений нікотин рідкий, гліцерин і ароматизатори.

До складу хімічних компонентів зазвичай входять такі речовини: гліцерин - для насиченості смаку; пропіленгліколь - для густоти пару; ароматизатори - безпосередньо для смаку та нікотин. 

Головна загроза вейпу - в нікотині та ароматизаторах. Вчені визнали солодкі рідини найнебезпечнішими через вміст діацетилу та ацетил пропіонілу. Вони сприяють виникненню хронічного нездужання легенів.

Лариса Кулик, лікар-алерголог

- Найгірше ускладнення – онкологічні захворювання. Однозначно наші бронхолегеневі захворювання. Ті самі хронічні обструктивні захворювання легень.

Наразі на нікотинову залежність страждають підлітки. Підлітковий вік - це вік експериментів. Однією зі спроб є куріння вейпу. Здається, що він безпечний та не викликає хвороб. Зазвичай, каже психолог Іванна Данилишина, підлітки курять е-сигарети, тому що це модно, тому що це тренд.

Іванна Данилишина, психолог молодіжного центру БО «Світло надії»

- Можливо записати дитину в певну спортивну секцію, там, де дитина буде перебувати в спільноті своїх однолітків, які ведуть здоровий спосіб життя.

Сергій каже, що це дорого фінансово та б`є по здоров`ю. Проте кидати не збирається. 

Сергій Лещенко, вейпер

- Відмовитися від куріння, кинути палити, в принципі, не важко. Зараз не вистачає якогось імпульсу, щоб це зробити.

Стрічка новин