Герої не вмирають

У Полтаві відкрили меморіальну дошку учаснику АТО Роману Василенку. Її  встановили на фасаді ПТУ №4. Саме тут навчався загиблий воїн. 

Роман Василенко народився у жіночий день, 8 березня 1982 р. У 2014 пішов служити в зону бойових дій добровольцем. Згодом продовжив військову службу за контрактом. У складі 131-ого окремого розвідувального батальйону брав участь у буремних подіях поблизу Маріуполя. 

Валерій Пальчик, побратим загиблого Романа Василенка 

- Попросили його всього на три дні побути поваром. Коли багато хто кричав та говорив, що буде супер розвідником, снайпером, майже не супер рейнджером. Роман же сказав, що він буде там, де найбільше принесу користі.

У лютому 2016 року Роман Василенко помер під час лікування у шпиталі, «захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України». Такий напис видніється на меморіальній дошці. Її встановили на фасаді Полтавського професійно-технічного училища №4.

Тетяна Сагайдачна, директор Полтавського ПТУ №4

- Роман був нашим учнем. Навчався за професією слюсар з ремонту автомобілів. Нам, як вчителям, було видно, що це розумний, енергійний, прогресивний і цілеспрямований молодий чоловік. І тому він не був байдужим до тих подій, які відбувались у нашій державі.

Романа Василенко нагороджено трьома державними відзнаками. Посмертно.

- Указом Президента України №318/2017 від 11 жовтня 2017 року, «За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Нагороджений почесним знаком «Маріуполь. Відстояли – змогли» (посмертно), нагороджений відзнакою 131 ОРБ «Хрест розвідника».

У Романа залишились мати та молодший брат. 

Стрічка новин