Організація міні-виробництв у сільській місцевості на Полтавщині

Одним із напрямів роботи Полтавського обласного Центру зайнятості є співпраця з роботодавцями. Формула наступна, підприємці створюють нові робочі місця, а фахівці центру зайнятості підбирають необхідний персонал.

Плюс перший рік роботи компенсують підприємцям виплату єдиного соціального внеску за цих працівників. 

Олександр Коршак, директор Зіньківської районної філії Полтавського ОЦЗ 

- В тих підприємствах де створюється нові робочі місця. Це може бути і сільськогосподарське виробництво і торгівля і все. Наприклад, якщо людина вивільнилась і на її робоче місце приймається інша особа, там компенсації не буде адже це не новостворене робоче місце. Компенсація дається тоді коли додаткове робоче місце.

Завдяки такій співпраці протягом 2018 року на Полтавщині відкрито 14 міні-цехів, де забезпечено постійною роботою 204 особи. Переважно - це швейні цехи. Один із яких знаходиться в Зінькові.

- Ось тут сукня, яка прошилась в нашому цеху. Зараз вона проходить обробку волого-теплову. І далі передаємо її на поковочний стіл, де її упакують пакувальниці.

Франція, Німеччина та інші країни Європи. Саме туди відправляють одяг, який шиють ці майстрині. Фасон теж різноманітний: блузи, сукні, костюми, спідниці, як для дітей так і для дорослих. Підприємству більше року, спочатку, тут працювало 6 майстринь. Згодом виникла потреба розширитись. В цьому допоміг місцевий Центр зайнятості. 

Валентина Фастенко, технолог швейного цеху (м. Зіньків)

- Ми звернулись в Центр зайнятості і вони допомогли з працівниками. Було направлено у минулому році 7 працівників. Спочатку стажування вони пройшли. Зараз вони працюють і прасують і на процесі, машинках.

Алла Дорошенко, одна із тих кого влаштував центр зайнятості

- Це моє робоче місце. Зараз я нашиваю мішковину на переднє полотнище брюк.

Раніше швачка працювала на іншій фірмі. Проте, її не влаштовували умови роботи. Тому, коли запропонували цю вакансію, розповідає, погодилась не думаючи.

Алла Дорошенко, швачка 

- Я прийшла, мені сподобалось, зацікавилась - працюю вже рік. Умови тут набагато кращі чим попередні, пошиття мені цікаве - подобається те що ми шиємо.

А це вже село Велика Павлівка, що під Зіньковом. Тут також планують створити міні-виробництво з пошиття одягу. Наразі приміщення готують до ремонту. 

Будем вирізати тут «пройом», щоб збільшити приміщення, щоб більше робочих місць стало.

А поки в приміщеннях почнеться ремонт, в сусідній кімнаті майбутні майстрині проходять стажування. 

Станіслав Переятинець, технолог 

- Зараз вони тренуються, машинки зараз з компютерами, щоб привикли до машинок.

В планах створення 33-х нових робочих місць. 

Ще один новостворений швейний цех знаходиться знаходиться в селищі міського типу Гоголеве. Тут майстрині шиють спец. Одяг для різних будівельних, нафтових, охоронних та інших компаній. Підприємство вже багато років працює на ринку. Основне виробництво знаходиться в Полтаві, а тут відкрили додатковий цех. 

Андрій Тривайло, директор ТОВ «Явір Техностиль»

- Звернулись в центр зайнятості, Багачанський. Безпосередньо до Федора Володимировича, який сказав є приміщення в селі Гоголеве, є люди. Показали виробництво, яке знаходиться в Полтаві, зробили ту невеликий косметичний ремонт, встановили наше обладнання і потроху почали запрошувати людей.

Олена Штомпель працює на виробництві з першого дня. Досвід роботи в майстрині великий. Тому вона навчає нових працівників, які приходять на роботу. 

Олена Штомпель, швачка

- Раніше я працювала на взуттєвій фабриці «Крокволь». Тому, що я по спеціальності збиральник верха взуття. Я шила взуття, теж робила це на машинці. А тепер я шию одяг, мені дуже подобається, дуже. 

Зараз в цеху працюють 12 майстринь. Найближчим часом їх кількість збільшиться.

Андрій Тривайло, директор ТОВ «Явір Техностиль»

- Є в нас приміщення за стіною 60 квадратних метрів, яке плануємо розширити ще на 15 чоловік. Із залученням кадрів за допомогою Центра зайнятості.

Спеціалізуються на пошитті спец. одягу і новостворений цех в селі Устивиця, Великобагачанського району. Його відкрила Сумська спеціалізована фірма. Зараз тут працює 10 майстринь. В день кожна шиє по три повноцінних костюми. 

Відкриття цехів в сільській місцевості це гарна практика, розповідають майстрині. Адже роботи в селах немає. І люди тривалий час стоять на обліку в Центрах зайнятості. 

Людмила Макаренко, швачка 

- В нас зовсім в селі немає роботи. Шити подобалось раніше. В нас в колективі є такі жінки, які не шили зовсім - навчились тут. Від наших керівників технолог приїжджає, допомагає нам і вже нас все виходить.

В рамках співпраці відкриваються не тільки швейні цехи, а й хлібопекарні. Одна з таких знаходиться у Великій Багачці. Тут випікають особливий хліб, за колишніми стандартами. Не використовуючи поліпшувачі чи інші добавки. Різновиди хлібних виробів вражають. 

Підібрав персонал для пекарні Великобагачанський центр зайнятості. Хоча в сільській місцевості складно знайти кваліфікованих працівників, розповідає керівництво підприємства. 

Наталія Патяка, керівник хлібопекарні 

- Зовнішній вигляд, смакові чинники, якість хліба. Багато чинників впливає на цей хліб. Найголовніший чинник це людський чинник. І тому ми більш ретельно потребуємо підбору кадрів. Велика Багачка - це маленький населений пункт, це не Полтава де є великий вибір кадрів. Тому нам дуже допоміг Центр зайнятості Великобагачанський і ми йому дуже вдячні. 

На хлібопекарні працює 15 фахівців, За одинадцятьох чоловік центр зайнятості компенсує виплату єдиного соціального внеску.

Федір Верховінін, директор Великобагачанської філії Полтавського ОЦЗ

- В подальшому є домовленість кожен хто буде прийнятий на роботу ми будемо надавати компенсацію. Тобто, ми створюємо нові робочі місця в нашому селищі. Це досить прекрасно і йдемо на зустріч роботодавцю, крім того наші люди отримують роботу. 

Співробітництво Центру зайнятості з роботодавцями продовжуватиметься і розвиватиметься й надалі. Адже це вирішує проблему безробіття в регіоні та країні в цілому. 

Стрічка новин