На Полтавщині викрили лісопильне підприємство, де не платили податки

Фото: pl.oblast.online
Фото: pl.oblast.online

Вилучили тіньову бухгалтерію та необліковану деревину і пиломатеріали на 13,3 млн грн.

Податкова міліція Полтавщини викрила підприємство, яке умисно ухилялося від сплати податків в особливо великих розмірах. Про це повідомили в Головному управлінні Державної фіскальної служби України в Полтавській області.

Це підприємство займається лісопильним та стругальним виробництвом з подальшою переробкою та експортом деревини за необґрунтовано заниженими цінами через підконтрольні підприємства – нерезиденти, зареєстровані у країнах Європи. Кримінальну справу розслідує податкова міліція Полтавської області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

За документами, службові особи підприємства закуповували дубові матеріали у низці фіктивних компаній. Потім безготівкові кошти, отримані по таких безтоварних операціях, переводили в готівку.

Насправді ж дубову деревину зловмисники закуповували за готівку у лісгоспах. Але не відображали це в податковому та бухгалтерському обліках підприємства. Експортували ж продукцію по вдвічі занижених цінах через підконтрольні підприємства-нерезиденти. Через це валютна виручка поверталася не в повному обсязі.

Податкова міліція провела обшуки у виробничих та офісних приміщеннях підприємства. Вилучили первинні документи про безтоварні операції, а також чорнову бухгалтерію. Окрім цього, вилучили готівкові кошти, отримані кримінальним шляхом, чорнові бухгалтерські записи.

Необліковану деревину, кругляк та виготовлені з нього пиломатеріали на суму 13,3 мільйонів гривень також вилучили. Слідчі дії тривають.

Стрічка новин