У селі Омельник у дендропарку "Івушка" висадили екзотичні дерева

У селі Омельник у дендропарку "Івушка" висадили екзотичні дерева

Молоді дерева стануть частиною ансамблю Алеї пам’яті про засновницю дендропарку, доктора біологічних наук, професора Олену Байрак, котра трагічно загинула на початку 2018 року.

Дендропарк "Івушка" – наймолодший на Полтавщині, але унікальний за історією свого створення та представленою тут нині колекцією рослин. Деякі екземпляри – справжня рідкість не лише для Полтавської області, а й для України загалом. А почалося все з молодого саджанця реліктового дерева гінкго білоба, котре восени 2006 року привезла з Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка професор, член Ради ботанічних садів і дендропарків України Олена Байрак. 

Щороку силами громадської організації "Екологічний клуб "Омельник" та екологічними активістами області, за кошти оздоровчого комплексу та меценатів, в "Івушці" поповнюють колекцію дерев. Розбудова дендропарку триває і нині. Минулого тижня Алею пам’яті Олени Байрак доповнили ще 14-ма саджанцями екзотичних рослин – дуба болотяного, що славиться осіннім різнобарвним листям; альбіції ленкоранської (шовкова акація) з дивовижно красивими квітами (на Полтавщині їх побачать вперше), павловнії або імператорського дерева, батьківщина якого – Далекий Схід. 

Нині на 2,5 га території дендропарку "Івушка" зібрано понад 210 видів цінних екзотичних і декоративних деревних рослин, батьківщиною яких є Північна Америка, Південно-Східна Азія, Далекий Схід, Кавказ, Південна Європа та ін. Найбільша кількість саджанців завезена з Національного дендропарку "Софіївка", Національного  ботанічного  саду  ім. М.М. Гришка, з Криворудського та Устимівського дендропарків, Одеського ботанічного саду.

Нагадаємо, в Горішніх Плавнях висадять саджанці з прифронтового Торецька.

Стрічка новин