У Зінькові заклали алею пам'яті лісників

З початку бойових дій на Донбасі, з 2014 року, загинуло 15 працівників управлінь лісового та мисливського господарств України. Аби вшанувати їх пам'ять та віддати данину шани всім лісникам, учасникам АТО, у Зінькові заклали алею героїв.

19 лісників з Полтавщини брали участь у бойових діях на Сході України. На щастя, всі вони повернулися додому живими. Кілька з колишніх бійців із Гадяцького, Шишацького, Великобагачанського, Миргородського та Зіньківського лісгоспів взяли участь у посадці алеї героїв. 

В'ячеслав Кулеба, лісник Миргородського лісгоспу

- Буде пам'ять про хлопців, які загинули, які живі, які там зараз, які через все це пройшли.

Чоловік розповідає, що тоді, рівно п'ять років тому він не задумуючись по повістці пішов захищати Вітчизну. Служив радіотелеграфістом командно-штабної машини під Донецьком, в Авдіївці, Пісках. Те, що там відбувалося важко згадувати й досі - говорить В'ячеслав. 

В'ячеслав Кулеба, лісник Миргородського лісгоспу

- Не хочу нічого розказувати. Найгірше- це друзів хоронити, це саме страшне хоронити своїх товаришів.

Донецький аеропорт, Піски, Мар'янку пройшов і Олександр Жогло з села Лютеньки Гадяцького району.

Олександр Жогло, лісник, учасник АТО 

- Срочку служив в авіації, а потім по повістці попав в артилерію. Не шкодую, якщо прийдеться йти ще, то підем іще. Не можна ж такого, щоб полізли на нашу територію. З моїх усіх хто зі мною воював з нашої бригади всі шкодують, що зробили перше перемир'я і не дали просуватися. В 2014 році реально могли бути на своїй границі. І командування наше казало, що зря перше перемир'я. Ну а зараз садим ліс, все нормально. Посадим, дітям щось буде.

Саме діти, учні Зіньківської школи активно допомагали дорослим.

- Береться берізка, копається ямка, щоб хорошо вона прижилась треба, щоб корня зверху не було видно закидаєш, щоб деревина стояла рівно. Оце ми посадили майбутнє дерево.

Висаджували алею всією громадою. Окрім лісників, учасників бойових дій на Донбасі до акції долучилися волонтери, підприємці, депутати обласної, районних та місцевих рад. Всього гуртом заклали понад 4 гектари зелених насаджень. А це 10 тисяч саджанців. 

Іван Гришко, директор ДП «Гадяцький лісгосп», волонтер

- Садимо березу в три ряда і два ряди липи. Алею робимо посередині із ялини звичайної. Хочемо в проекті поставити альтанку, лавочки.

Рішення про створення таких парків та алей лісники України прийняли на своєму четвертому з'їзді. І полтавці одними з перших почали це робити. Для них зараз чи не напруженіший період року. В області планується висадити молодий ліс на площі тисячу двісті гектарів, закласти нові розсадники.

Юрій Тараненко, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства

- Це повністю  комплекс весняно - польових робіт які за честь мають лісники, щоб не просто вирубувати, як говорять, що лісники рубають. Лісівники собирають урожай так само, як аграрії пшеницю і після створюють ліси. Але найголовніше на один зрубаний гектар ми висаджуємо майже півтора гектари нового лісу . А це основне завдання лісників.

Стрічка новин