В пам'ять про Артема

У Полтаві відбувся велопробіг в пам'ять про загиблого Артема Левченка. Нагадаємо, 6 листопада в самому центрі міста 14-річного хлопця збив позашляховик, за кермом якого була 34-х річна власниця ресторанів та салону краси Наталія Саєнко. Від отриманих травм через два місяці підліток помер в лікарні. Сотні полтавців проїхались центральними вулицями міста з плакатами «Вимагаємо справедливості». 

В Корпусному парку збираються велосипедисти. Звідси розпочнеться велопробіг пам’яті Артема Левченка. Дата проведення велопробігу – не випадкова, 7 квітня виповнюється рівно три місяці з дня смерті хлопчика.  

Одні з перших прибувають однокласники. 

Анастасія Ольшанська, однокласниця загиблого Артема Левченка 

- Ми сьогодні прийшли разом з однокласниками прийняти участь в акції, щоб підтримати. Це дуже важливо – пам’ятати.

Проїхатись в пам'ять про Артема зібрались сотні полтавців. Серед них – друзі, знайомі, рідні. Були і звичайні полтавці, які не знали підлітка. Сім’я Заводовських дізналась про акцію через Інтернет і вирішили доєднатись.

Сергій Заводовський, полтавець 

- Важливо, я за те, щоб і водії автотранспортних засобів поважали і виконували правила дорожнього руху, і велосипедисти теж. Тому, такі акції однозначно потрібні. Потрібно навчати молоде покоління.

В такий спосіб полтавці хочуть продемонструвати підтримку родині загиблого. А також вимагають справедливого покарання винних. 

Олена Терещенко, вчителька загиблого Артема Левченка 

- Не дивлячись, що час іде, ми пам’ятаємо, ми завжди будемо з ними. І Дай Боже, щоб все стало на свої місця і дійшло того завершеного кінця, якого ми всі хочемо. Бо винні повинні бути покарані.

На велопробіг прийшли й рідні. Мама Артема, Наталія Левченко говорить: складно було зібратись з силами і прийти сюди. 

Наталія Левченко, мама загиблого Артема Левченка 

- До цих пір я не можу повірити, що його з нами немає. Постійно здається, що десь він зараз з’явиться. Спасибі нашим людям, нашим містянам. Адже наодинці з такою бідою справитись практично неможливо.

Організатори велопробігу розповідають, такими акціями хочуть привернути увагу жителів до безпеки на дорозі. 

Людмила Хоменко, організатор велопробігу 

- Це була спонтанна ініціатива, тому що хотілось звернути увагу на проблему. Привернути увагу до безпеки на дорозі, для взаємоповаги між автомобілістом та велосипедистом.

Вишикувавшись в колону, полтавці розпочали велопробіг пам’яті Артема Левченка. Спершу проїхались навколо Корпусного парку, далі направились до зупинки Зигіна і назад.

Стрічка новин