Жителі села Остап'є ще 2015 року зробили свій вибір

Вони хочуть приєднатися до Решетилівської громади. Але зараз їх насильно намагаються перетягнути до себе окремі представники Білоцерківської громади. 

Жителі села Остап'є Великобагачанського району ще кілька років тому вирішили приєднатися до Решетилівської об'єднаної громади, але їх агітують приєднуватися до іншої громади – Білоцерківської. Ініціативна група, яка ніде й ніким не зареєстрована, намагалася провести псевдореферендум. 

Олександр Кобзар, місцевий житель 

- Прийшли до мене люди, які абсолютно не мали посвідчень. Це було у присутності цієї людини. Було голосування. Вона показувала: ви ось тут розпишіться, ось де ваш бюлетень.

Василь Козиренко, житель села Остап'є

- Вони ходили по селу. Агітують, бабусям розказують і людям похилого віку. Говорять, у вас тут паї позабирають, ніхто не оброблятиме, ніхто доріг не буде горнути до вас.

Люди ж не підтримали псевдореферендум і наполягали на своєму. 

Елеонора Молчанова, жителька Остап'є

- І були ми вже в Решетилівці, і було добре... і автобуси. Люди розуміють, що Решетилівка – це краще, ніж пригород. Що це ближче до Полтави.

В Остапівській сільській раді кажуть: більшість людей вже висловилася за приєднання до Решетилівської громади.

Сергій Дурицький, секретар сільської ради

- Улітку 2015 року було проведене опитування жителів усієї нашої громади з питання приєднання до Білоцерківської чи Решетилівської громади. І більше 500 жителів села висловили свою думку про приєднання до Решетилівської об'єднаної громади. Нас турбує те питання, що Білоцерківська громада справді втручається у життєдіяльність нашої сільської ради, нашої громади. Таке враження, що вони ніби-то силоміць хочуть приєднати, втягнути.

Ситуацію з Остап'є прокоментував і голова Полтавської обласної ради.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради 

- Як відомо, жителі цього села проголосували за входження до Решетилівської об'єднаної громади. Це було волевиявлення людей, підкріплене рішенням сесії місцевої ради. Що ми бачимо зараз? Сусідні латифундисти, які хочуть впливати на ухвалення рішень, які хочуть забрати землю, яка зараз у власності громади, проявляють непідкупний інтерес, щоб сформувати громадську думку цих людей і перетягнути їх у підпорядкування саме Білоцерківської ОТГ.

На позачерговій сесії Остап'ївської сільської ради депутати дали належну оцінку псевдореферендуму і закликали горе-рейдерів припинити маніпуляції. Люди ж, у свою чергу, кажуть: з 2015 року й до сьогодні їх вибір бути у Решетилівській громаді залишився незмінним.

Стрічка новин