Нестерпний сморід

Така ситуація склалася навколо Пушкарівських ставків. Головна проблема для людей, яку вони хочуть вирішити, – припинення каналізаційних стоків у водойми. Навколо них розташовано 5 мікрорайонів обласного центру. Ситуацію не можуть вирішити близько 10 років. 

Марина Покшіна, кореспондент

- Це – Пушкарівський ставок, навколо нього – нестерпний сморід. За словами місцевих, у цю водойму щоденно потрапляють нечистоти зі зруйнованого каналізаційного колектору.

Навколо водойми розміщені п'ять спальних райони міста. Це – Половки, Сади1, 2 і 3 та Алмазний. Мешканець останнього Сергій Савенков живе у цій місцевості з дитинства. Біля ставків відпочивав завжди. Та упродовж останніх років, за словами полтавця, через стік нечистот у воду сморід стоїть нестерпний. Не те, що відпочивати, а й жити поряд з ним неможливо.

Сергій Савенков, полтавець

- Я хочу показати одне з місць потрапляння, якщо ви придивитеся, то дуже характерний осад, дуже характерний колір, нестерпний сморід стоїть. Це одне з потраплянь каналізації, одне з основних місць потрапляння каналізацій у дані водойми.

Сергій Савенков говорить: неодноразово звертався до депутатів міської ради та до працівників «Водоканалу». За словами чоловіка, останні завжди намагалися зробити хоч щось. Чиновники ж ігнорують звернення. А це – Юрій Сіненко. Чоловік також живе неподалік. Скарги – такі самі. Говорить: самотужки досліджували, в чому проблема.

Юрій Сіненко, полтавець

- У каналізаційний колектор було вмонтовано трубу-перелив, і нечистоти, коли каналізація на підпорі, перетікали в зливовий колектор. Потім через цей зливовий колектор вони потрапляли сюди. І вода була, як молоко, з таким смородом, що це просто жахливо.

А це каналізаційний колектор за будинком, що по вулиці Курчатова. Тут страждають мешканці трьох багатоповерхівок. Анатолій Баранський говорить: живе у будинку №17 багато років. Проблему тривалістю близько 10 років місцева влада навіть не спробувала вирішити. 

Анатолій Збаранський, полтавець

- Каналізація, яка біжить у нас яром, забруднює повітря, ми не можемо відкрити вікна, двері для того, щоб вільно дихати. Недавно проводилися поточні ремонти, але вони нам нічого не дали.

За поясненнями ми звернулися до працівників «Полтававодоканалу». Тут нам пояснили: про проблему знають, ремонтні роботи проводилися.

Ліана Козмійчук, прес-секретар КП «Полтававодоканал» 

- 20 березня сталася аварія на колекторі. О 16.50 надійшла заявка від мешканців про витік стоків. І вночі службою каналізацій «Полтававодоканалу» витік було ліквідовано.

Працівники «Полтававодоканалу» просять полтавців одразу повідомляти на «гарячу лінію» про подібні аварії щодо смороду та екологічної ситуації, адвокат Тарас Захаров говорить: людям потрібно ще раз звернутися до місцевої влади. Перед цим організувати комісію, аби та провела експертизу щодо вмісту в повітрі, ґрунті та воді шкідливих речовин. ГРАФІКА Тим більше, що кошти виділялися у розмірі 28 мільйонів гривень, а ситуація залишилася такою ж. КІН ГРАФІКИ

Тарас Захаров, адвокат

Якщо, наприклад, мешканці захочуть захистити свої права і звернутися до суду з визнанням дій міської ради або їх бездіяльності, як у цьому випадку, незаконними, то, в принципі, що відповідь про те, що кошти були, але вони не були чомусь використані, може свідчити у певній мірі про те, що міська рада не виконала своїх обов'язків.

За словами адвоката, у Конституції закріплене право кожного громадянина на безпечне середовище. А створювати його повинна у тому числі й міська рада. 

Сергій Савенков, полтавець

- Я хочу звернутися до нашого міського й обласного керівництва. Допоможіть нам, скільки можна до вас звертатися, ми страждаємо, люди страждають. Це ж наша власність, дані колектори – це наша власність, власність територіальної громади міста і міста, як частини області. Домовтеся між собою.

Стрічка новин