«Затишок на Балакіна»

ОСББ під такою назвою існує з 2016 року. За цей час мають уже і перші досягнення. Адже будинок - активний. Їх голова правління, говорять мешканці, – справжній «господар», який дбає про свої володіння. Про успіхи цього об'єднання та правила створення розповість Анна Ружін.

Біля будинку мешканці та їх голова ОСББ. «Затишок на Балакіна» існує вже третій рік. За цей час люди вже багато чого встигли зробити в будинку.

Олександр Литвиненко, голова правління ОСББ «Затишок на Балакіна»

- Ми взяли «теплий кредит», встановили індивідуальний тепловий пункт, замінили вікна в під'їздах, встановили датчики руху та світильники в під'їздах.

Тепловий пункт розташований в підвалі. Саме з його допомогою регулюють необхідну подачу тепла до квартир. І все це відбувається рівномірно та з врахуванням температури повітря надворі. 

Мешканці задоволені, адже за свій будинок відповідають самі, а не чекають допомоги від влади. Хоча на шляху ОСББ були і складнощі, адже консультантів не було.

Олександр Литвиненко, голова правління ОСББ «Затишок на Балакіна»

- На електроенергії в нас вийшла економія 66%. Раніше в зимовий період платили 350 к/вт, то зараз 120 максимум. Тепловий пункт дав економію 15%. Кожного місяця в опалювальний період. Тепер у нас задача - утеплити фасад. Іншими словами - зробити комплексне утеплення будинку. І це все, щоб отримати до 40% економії тепла.

Як створити ОСББ

Перш за все, повинна бути ініціатива людей. Якщо вона є, то тоді варто:

1. Ознайомитись із законодавчою базою щодо створення об'єднання.

2. Зібрати збори та створити ініціативну групу. Відповідно до вимог закону «Про ОСББ», необхідно сповістити усіх співвласників будинку про проведення установчих зборів щодо створення ОСББ не пізніше, ніж за 14 днів до дати зборів, та скласти список мешканців. Провести відповідні збори, визначити голову та секретаря. Не забути і про пакет необхідних документів. 

3. Четвертий етап - державна реєстрація ОСББ. Проводять її у центрах надання адміністративних послуг. На цьому етапі виготовляють печатку (кутовий штамп), вносять ОСББ до Реєстру неприбуткових організацій Державною фіскальною службою та відкривають рахунок в банку.

4. Після цих дій варто повідомити міську раду про створення ОСББ. Та надати необхідні документи.

Але у створенні ОСББ мешканці стикаються і з багатьма проблемами. 

Тарас Захаров, юрист

- Основний пласт проблем, як на мене, то це те, що відстутнє взаєморозуміння з постачальниками комунальних послуг. Якщо люди розуміють, що документи вони виготовлять самі, то постачальники комунальних послуг, які є монополістами, зазвичай намагаються в деякій мірі нажитися. І їм набагато легше впливати на ОСББ, як на юридичну особу, ніж на сукупність співмешканців.

Мешканці ж будинку «Затишок на Балакіна» пройшли ці етапи. Тож тепер у них плани грандіозні. Найближчим часом сподіваються їх реалізувати.

Олександр Литвиненко, голова правління ОСББ «Затишок на Балакіна»

- Ця програма ПРООН, вона передбачає комплексне утеплення. Це утеплення фасаду, підвалу, даху, заміну вхідних дверей. Тобто, повністю. І називається «комплексне утеплення».  Тому ми намагаємося отримати грант по цій програмі, а як вийде, то побачимо.

Стрічка новин