У Миргороді обговорили питання управління землями громади

У Миргороді обговорили питання управління землями громади

Близько п’ятдесяти голів місцевих громад та їхніх заступників, днями зібралися в місті Миргороді. Об’єднало учасників засідання регіональної платформи з вироблення політики у сфері місцевого самоврядування на тему: "Реалізація повноважень органів місцевого самоврядування: новації в законодавстві, неврегульовані питання земельного законодавства".

Виконавчий директор Полтавського РВ АМУ, Галина Безносик, коротко розповіла присутнім про перебіг реформи децентралізації на Полтавщині, зазначивши, що нині в Полтавській області створено 45 ОТГ. Триває робота над приєднанням довколишніх територій до міст обласного значення. Також вона детальніше зупинилася на темі регіональної платформи та ознайомила присутніх із подальшими заходами в рамках проекту ПУЛЬС.

"Земельні питання серед основних для органів місцевого самоврядування, зазначив голова підкомітету з питань земельних відносин комітету Верховної Ради України Олег Кулініч. У законі, що стосується консолідації земель є цілий блок питань, який стосується земель колективної власності, яких в Україні близько півтора мільйона гектарів. 

Серед питань, які розглядали на засіданні платформи актуальні питання управління землями громади: просторове планування, землеустрій, оцінка земель; перспективи розвитку земельного законодавства, майбутні зміни у правовому регулюванні реєстрації змін строку оренди землі та убезпечення власника землі від підроблених договорів оренди землі та інші.

Питання просторового планування і розширення меж міста – дуже гостре для Миргорода.

"Для нас нині актуальне питання розширення меж міста, постанова про розширення меж Миргорода вже другий рік лежить у Верховній Раді і це питання народні депутати й досі не проголосували, – сказав миргородський міський голова Сергій Соломаха. – Це б дало нам можливість десь у півтора рази збільшити межі міста. Зараз частина жителів проживає, фактично за межею міста, тому через це в людей виникають різні проблеми, наприклад з оформленням землі".

Про особливості в земельному законодавстві та актуальні питання управління землями громади розповів доктор економічних наук, завідувач кафедри землевпорядного проектування Національного університету біоресурсів і природокористування України Андрій Мартин. А член ради асоціації «Земельна спілка України» Сергій Біленко окреслив перспективи розвитку земельного законодавства.

Після розгляду питань пов’язаних із земельною сферою, на засіданні платформи обговорили актуальні проблеми місцевого самоврядування, серед яких – утримання доріг місцевого значення, які проходять у межах населених пунктів.

Стрічка новин