На Полтавщині понад 200 аптек видають ліки за електронним рецептом

На Полтавщині понад 200 аптек видають ліки за електронним рецептом

Отримати е-рецепт можна лише у лікаря, з яким підписано декларацію.

З 1 квітня сімейні лікарі почали виписувати електронні рецепти на пільгові медикаменти. На той час угоду на електронний рецепт за урядовою програмою "Доступні ліки" заключили 14 аптек Полтавщини.

Наразі в області вже 228 аптек і аптечних пунктів видають ліки за електронним рецептом. Серед них приватні установи, комунальні аптеки та ФОПи. Про це розповів на брифінгу директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

До участі в програмі продовжують приєднуватися нові аптеки. Станом на сьогодні, Національна служба здоров’я України вже уклала договори з 39-ма юридичними особами – аптечними закладами. Водночас 16-ти аптекам відмовили та повернули документи на доопрацювання.

"З 1 квітня пацієнти, які користуються урядовою програмою «Доступні ліки», почали отримувати препарати від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми за електронним рецептом. Насамперед пацієнт, який прийшов до аптеки, повинен повідомити номер рецепту. Аптекар перевіряє наявність ліків. Якщо хворого задовольняють наявні препарати, він повідомляє код е-рецепта, який йому приходить на мобільний, і бере ліки. Якщо ні, то пацієнт звертається до іншої аптеки", – сказав Віктор Лисак.

Очільник системи охорони здоров’я Полтавщини наголосив, що отримати електронний рецепт пацієнти можуть тільки у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким підписали декларацію. А ліки за унікальним кодом е-рецепта можна одержати в аптеках-учасницях програми "Доступні ліки" по всій Україні.

Стрічка новин